reklama

Radnica a MTF STU plánujú spoločne zlepšiť a sprístupniť športovú infraštruktúru v areáli univerzity Trnavčanom

Trnavská radnica a Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity (MTF STU) chcúp spolupracovať na zlepšení športovej infraštruktúry v areáli univerzity s cieľom sprístupniť areál aj obyvateľom mesta. Záatupcovia oboch strán – dekan MTF STU Miloš Čambál a primátor Peter Bročka podpísali 2. septembra 2021 memorandum o spolupráci.

Obe inštitúcie plánujú zmodernizovať plaváreň i ďalšie športoviská v areáli MTF STU. Dobrou správou je, že plaváreň aj športový a oddychový areál budú môcť po rekonštrukcii využívať všetci Trnavčania.

„Je to pre nás veľmi dôležité, aby bol areál aj plaváreň po rekonštrukcii k dispozícii aj verejnosti a mohli si prísť zašportovať všetci obyvatelia mesta,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.


Memorandum podpísali 2. septembra na radnici primátor Trnavy Peter Bročka a dekan MTF STU Miloš Čambál (vľavo)

FOTO: Mesto Trnava

Okrem plávarne bude mať „Campus“ univerzity aj nové tenisové a multifunkčné ihrisko. Na tom viacúčelovom sa bude dať hrať futbal, basketbal, hádzaná či iné loptové hry. Doplnené budú aj lavičky a mobiliár pre tých, ktorí chcú v areáli MTF STU relaxovať.

„Som rád, že sa nám s mestom výborne spolupracuje, veď tu spolu žijeme a chceme spoločne vytvárať lepšie podmienky pre náš spoločný život. Čo sa týka investície, máme pripravenú projektovú dokumentáciu, v prípade plavárne a športovísk by rekonštrukcia od jej začatia mala byť dokončená do dvanástich mesiacov,“ priblížil dekan MTF STU Miloš Čambál.

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2021 19:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.