reklama

MTF STU začne o niekoľko dní s komplexnou rekonštrukciou plavárne za vyše 2,5 milióna eur. Slúžiť bude univerzite, športovcom aj verejnosti

Materiálovotechnologická fakulta (MTF) STU v Trnave odštartuje 8. augusta 2022 s komplexnou rekonštrukciu plaveckého bazéna. Stavebné práce majú trvať dvanásť mesiacov.

Ako informoval dekan MTF STU Miloš Čambál, cieľom rekonštrukcie je obnovenie funkčnosti plavárne a zlepšenie dostupnosti športovej infraštruktúry, ktorá bude po opätovnom sprevádzkovaní slúžiť nielen pre potrebu univerzity, plaveckého klubu, ale aj pre obyvateľov Trnavy a okolia.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu plavárne sú 2,58 milióna eur.

Približne 1,2 milióna eur získala univerzita z Fondu na podporu športu, takmer 600-tisíc eur vynaloží STU z vlastných zdrojov, rovnakou sumou po 400-tisíc eur sa budú na obnove plavárne podieľať Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.


Vizualizácia plavárne

ZDROJ: MTF STU

Objekt krytej plavárne je súčasťou športového traktu areálu MTF STU na ulici Jána Bottu v Trnave. Plaváreň spustili do prevádzky v roku 1966.

Dvadsaťpäťmetrový bazén slúžil desaťročia nielen pre potreby univerzity. Bol domovským stánkom plaveckého klubu, ktorý vychoval množstvo výborných športovcov, využívala ho aj verejnosť či trnavské podniky a firmy.

Plaváreň však už takmer tri roky nie je z technických dôvodov schopná prevádzky, bazén naposledy fungoval v roku 2019.

V hale sú umiestnené dva bazény – plavecký bazén pôdorysných rozmerov 25 x 15 m s premennou hĺbkou 1,75 až 2,85 metra a malý bazén pôdorysných rozmerov 7,35 x 15 m s hĺbkou od 1,4 do 1,7 metra.

Predmetom rekonštrukcie sú opravy priestoru bazénovej haly a podbazénového priestoru. Stavebné práce sa budú okrem iného týkať aj vytvorenia nových povrchov bazénov z antikorového materiálu, odstránenia príčin prasklín v betónových konštrukciách; výmeny stropnej konštrukcie okolo bazénov, výmeny zastaranej bazénovej technológie a vzduchotechnickej jednotky za modernú energeticky úspornú s účinným spätným získavaním tepla.

Plaváreň dostane aj nový systém dezinfekcie vôd, elektroinštaláciu, úsporné LED osvetlenie, zateplenie strechy a obvodových stien či vysúvateľné divácke tribúny.

Počas letných mesiacov plánuje univerzita sprístupniť aj vonkajšiu časť plavárne vo forme letného kúpaliska v rámci ďalšej etapy dobudovania kampusu MTF.

Ulož ako PDF
Napísal 3. augusta 2022 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.