reklama

Krytá plávareň MTF STU na Prednádraží po komplexnej rekonštrukcii opäť slúži verejnosti

Materiálovotechnologická fakulta (MTF) STU v Trnave v piatok 27. októbra 2023 slávnostne otvorila zrekonštruovaný plavecký bazén. Komplexnú modernizáciu odštartovali na začiatku augusta 2022 a práce dokončili po takmer trinástich mesiacoch na konci augusta tohto roka. Nasledovali kolaudačné konania či technické skúšky. Krytá plaváreň v areáli univerzity bola nefunkčná od marca 2020.

Cieľom rekonštrukcie bolo obnovenie funkčnosti plavárne a zlepšenie dostupnosti športovej infraštruktúry, ktorá bude po opätovnom sprevádzkovaní slúžiť nielen pre potreby univerzity, plaveckého klubu, ale aj pre obyvateľov Trnavy a okolia.

Investičné náklady na rekonštrukciu plavárne dosiahli 2,73 milióna eur.

Približne 1,17 milióna eur získala trnavská fakulta z Fondu na podporu športu, 750-tisíc eur vynaložila MTF STU z vlastných zdrojov, rovnakou sumou po 400-tisíc eur sa na obnove plavárne podieľali Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Ako informuje MTF STU – v horizonte niekoľkých týždňov, po zabezpečení všetkých nevyhnutných služieb a technických nastavení súvisiacich s otvorením prevádzky, bude plaváreň sprístupnená aj širokej verejnosti.


Symbolické odomykanie vody v podaní členov plaveckého oddielu MTF STU, 27. októbra 2023

FOTO: trnava-live.sk

Objekt krytej plavárne je súčasťou športového traktu areálu MTF STU na ulici Jána Bottu v Trnave. Plaváreň spustili do prevádzky v roku 1966.

Dvadsaťpäťmetrový bazén slúži už desaťročia nielen pre potreby univerzity. Je domovským stánkom plaveckého klubu, ktorý vychoval množstvo výborných športovcov, využíva ho aj verejnosť či trnavské podniky a firmy.

Plaváreň však takmer štyri roky nebola z technických dôvodov schopná prevádzky, bazén naposledy fungoval v marci 2020.

V hale sú umiestnené dva bazény – plavecký bazén pôdorysných rozmerov 25 x 15 metrov a malý bazén pôdorysných rozmerov 7,35 x 15 metrov.

V rámci stavby boli vytvorené nové konštrukcie plaveckého a výcvikového bazéna z antikorového materiálu, bazén dostal novú technológiu vrátane rozvodov, vzduchotechniky či elektroinštalácie.

V rámci stavebných prác došlo k úprave podláh, výmene stropnej konštrukcie, zatepleniu strechy a obvodových stien. Vybudované bolo nové zariadenie pre osobnú hygienu pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu – WC, sprcha, šatňa, umožňujúce prístup priamo do bazénovej haly. Osadené boli aj teleskopické tribúny pre divákov.

Plavecký bazén po rekonštrukcii spĺňa podmienky Európskej plaveckej ligy aj podmienky súťažného poriadku Slovenskej plaveckej federácie.


FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2023 15:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.