reklama

Plaváreň MTF STU na Prednádraží otvárajú pre verejnosť

Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave (MTF STU) oznamuje, že od 11. decembra 2023 do 22. decembra 2023 bude plaváreň sprístupnená verejnosti, informovala Daša Šottníková z komunikačného oddelenia univerzity.

Otváracie hodiny sú dočasne naplánované na pondelok, stredu a piatok v čase od 19:00 do 21:00 hod.

V snahe poskytnúť verejnosti širší prístup k plavárni, MTF STU následne rozšíri otváracie hodiny, najmä počas víkendov. Aktualizované informácie budú pravidelne zverejňované na webovej stránke plavárne www.plavaren.mtf.stuba.sk.

Ako prechodné výhody pre návštevníkov plavárne, fakulta ponúka „vstupný bonus“ vo forme bezplatného parkovania na ulici Jána Bottu v čase od 18:45 do 21:30 hod. (v uvedené dni).

Všetky podrobnosti týkajúce sa cenníka, parkovania a ďalších informácií budú priebežne aktualizované a zverejňované na webovej stránke plavárne.

Pre ďalšie informácie a aktuality sledujte oficiálnu webovú stránku Materiálovotechnologickej fakulty STU a tiež jej sociálne siete.

FOTO: MTF STU

Krytá plaváreň v areáli univerzity bola nefunkčná od marca 2020.

Zrekonštruovaný plavecký bazén slávnostne otvorili 27. októbra 2023 pre potreby univerzity či plaveckého oddielu. Komplexnú modernizáciu odštartovali na začiatku augusta 2022 a práce dokončili po takmer trinástich mesiacoch na konci augusta tohto roka. Nasledovali kolaudačné konania či technické skúšky.

Cieľom rekonštrukcie bolo obnovenie funkčnosti plavárne a zlepšenie dostupnosti športovej infraštruktúry, ktorá bude po opätovnom sprevádzkovaní slúžiť nielen pre potreby univerzity, plaveckého klubu, ale aj pre obyvateľov Trnavy a okolia.

Investičné náklady na rekonštrukciu plavárne dosiahli 2,73 milióna eur.

Približne 1,17 milióna eur získala trnavská fakulta z Fondu na podporu športu, 750-tisíc eur vynaložila MTF STU z vlastných zdrojov, rovnakou sumou po 400-tisíc eur sa na obnove plavárne podieľali Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Umiestnené sú tu dva bazény – plavecký bazén pôdorysných rozmerov 25 x 15 metrov a malý bazén pôdorysných rozmerov 7,35 x 15 metrov.

V rámci stavby boli vytvorené nové konštrukcie plaveckého a výcvikového bazéna z antikorového materiálu, bazén dostal novú technológiu vrátane rozvodov, vzduchotechniky či elektroinštalácie.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2023 14:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.