reklama

MTF STU získala dotáciu 1,25 milióna eur na rekonštrukciu plavárne, ďalšie státisíce sľúbila župa aj mesto

Materiálovotechnologická fakulta (MTF) STU v Trnave sa priblížila k rekonštrukcii plavárne vďaka schválenej dotácii z Fondu na podporu športu vo výške 1,25 milióna eur. S jej obnovou sľúbili finančne pomôcť aj župa a mesto.

Dvadsaťpäťmetrový bazén v areáli univerzitného kampusu MTF STU na Prednádraží slúžil desaťročia nielen pre potreby univerzity. Bol domovským stánkom plaveckého klubu, ktorý vychoval množstvo výborných športovcov, využívala ho aj verejnosť či trnavské podniky a firmy.

Plaváreň však už takmer tri roky nie je z technických dôvodov schopná prevádzky, bazén naposledy fungoval v roku 2019.


Plavecký bazén MTF STU v období, kedy bol ešte schopný prevádzky

FOTO: MTF STU

Zámer obnovy plavárne na MTF je teraz vďake schválenej dotácii z Fondu na podporu športu vo výške 1,25 milióna o krok bližšie.

Navyše, fnančnú pomoc univerzite pri rekonštrukcii bazéna prisľúbili aj Trnavský samosprávny kraj a mesto Trnava, ktoré majú zo svojich rozpočtov vyčleniť po 400-tisíc eur.

Celkové náklady na komplexnú modernizáciu plavárne, ktorú bude môcť po jej dokončení využívať aj verejnosť, môžu dosiahnuť 2,5 až 3 milióny eur, v závislosti od vývoja cien na trhu.

Podľa informácií z vedenia MTF, ak všetko pôjde dobre, stavebné práce by mohli začať v priebehu jesene 2022.

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2022 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.