reklama

Výstavba univerzitného parku MTF STU na Prednádraží sa prehupla do druhej fázy

Pred niekoľkými dňami odštartovali v areáli Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity (MTF STU) v Trnave práce na druhej etape výstavby projektu Campus MTF STU CAMBO.

Realizácia prvého univerzitného parku svojho druhu na Slovensku začala na jar 2013. S dokončením stavebných prác sa počíta v polovici roka 2015.

Na sídlisku Prednádražie postupne vzniká vedecká infraštruktúra na svetovej úrovni zameraná na výskumné oblasti materiálového inžinierstva, iónových a plazmových technológií, ako aj automatizácie a informatizácie priemyselných procesov.

campus_bottova
Informačná grafika projektu. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Projekt Campus MTF STU CAMBO bude v Trnave zamestnávať špičkových odborníkov v oblasti materiálového inžinierstva.

Podľa vyjadrenia dekana MTF Olivera Moravčíka fakulta pripravuje odborne i finančne zaujímavé pracovné miesta pre mladých inžinierov a doktorandov – výskumníkov.

Projekt Campus MtF STU CAMBO je spolufinancovaný z Operačného programu Výskum a vývoj v celkovej výške viac ako 42 miliónov eur, z nich 85 percent pochádza zo štrukturálnych fondov Európskej únie, 10 percent zo štátneho rozpočtu a zvyšok z vlastného rozpočtu univerzity.

„Sme veľmi radi, že stavba campusu napreduje. Dokonca sa ukazuje, že sme oproti pôvodným plánom v predstihu,“ skonštatoval O. Moravčík.

Druhú etapu výstavby Campusu zahájili 10. septembra, dokončenie je naplánované na začiatok leta 2015.

mtf-stromy
Výstavbe univerzitného parku ustúpili aj stromy rastúce pred aulou MTF STU na Bottovej ulici

Foto: mtf.stuba.sk

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2014 8:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba univerzitného parku MTF STU na Prednádraží sa prehupla do druhej fázy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.