reklama

Výstavba univerzitného parku MTF STU na Prednádraží sa prehupla do druhej fázy

Pred niekoľkými dňami odštartovali v areáli Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity (MTF STU) v Trnave práce na druhej etape výstavby projektu Campus MTF STU CAMBO.

Realizácia prvého univerzitného parku svojho druhu na Slovensku začala na jar 2013. S dokončením stavebných prác sa počíta v polovici roka 2015.

Na sídlisku Prednádražie postupne vzniká vedecká infraštruktúra na svetovej úrovni zameraná na výskumné oblasti materiálového inžinierstva, iónových a plazmových technológií, ako aj automatizácie a informatizácie priemyselných procesov.

campus_bottova
Informačná grafika projektu. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Projekt Campus MTF STU CAMBO bude v Trnave zamestnávať špičkových odborníkov v oblasti materiálového inžinierstva.

Podľa vyjadrenia dekana MTF Olivera Moravčíka fakulta pripravuje odborne i finančne zaujímavé pracovné miesta pre mladých inžinierov a doktorandov – výskumníkov.

Projekt Campus MtF STU CAMBO je spolufinancovaný z Operačného programu Výskum a vývoj v celkovej výške viac ako 42 miliónov eur, z nich 85 percent pochádza zo štrukturálnych fondov Európskej únie, 10 percent zo štátneho rozpočtu a zvyšok z vlastného rozpočtu univerzity.

„Sme veľmi radi, že stavba campusu napreduje. Dokonca sa ukazuje, že sme oproti pôvodným plánom v predstihu,“ skonštatoval O. Moravčík.

Druhú etapu výstavby Campusu zahájili 10. septembra, dokončenie je naplánované na začiatok leta 2015.

mtf-stromy
Výstavbe univerzitného parku ustúpili aj stromy rastúce pred aulou MTF STU na Bottovej ulici

Foto: mtf.stuba.sk

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2014 8:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba univerzitného parku MTF STU na Prednádraží sa prehupla do druhej fázy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.