reklama

Na pôde MTF STU budú diskutovať akademici aj odborníci z priemyslu o vývoji a trendoch v strojárstve

V dňoch 31. mája a 1. júna 2022 sa na pôde Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave uskutoční konferencia Budúcnosť strojárskej výroby.

Podujatie, ktoré pripravilo inovačné združenie INOVATO v spolupráci s Materiálovotechnologickou fakultou STU a spoločnosťou IPA Slovakia, sa uskutoční pod záštitou štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Ľudovítom Paulisom.

Konferencia si kladie za cieľ byť miestom, kde sa ľudia z priemyslu prepoja s univerzitami a inovačnými sieťami, aby spoločne diskutovali o najnovších výzvach, projektoch a spolupráci v odvetví strojárskeho priemyslu.


Objekty kampusu MTF STU v Trnave

Ilustračné foto

V rámci programu konferencie vystúpia poprední odborníci z akademického prostredia a z prostredia priemyselnej praxe, ktorí budú diskutovať na aktuálne témy zamerané na nové trendy vo výskume, vývoji a inováciách v oblasti strojárskych výrob, s konkrétnym zameraním na:
– inovačné trendy v materiálovom inžinierstve a v oblasti výrobných technológií,
– optimalizáciu výrobných procesov využitím umelej inteligencie,
– riešenia, trendy a nové prístupy v kolaboratívnej robotike,
– využitie virtuálnej a augmentívnej reality pri projektovaní výrobných systémov,
– súčasné limity aditívnej výroby a reverzného inžinierstva,
– prepájanie akademického prostredia a výrobnej praxe v oblasti vzdelávania a výskumu.

Súčasťou dvojdňového stretnutia akademických pracovníkov, pracovníkov z oblasti výskumu, vývoja a inovácií, študentov a širokej odbornej verejnosti budú workshopy, prezentácie firiem a výskumných laboratórií Materiálovotechnologickej fakulty.

INOVATO, o. z. – inovačná sieť, ktorú tvoria úspešní podnikatelia, špičkoví odborníci, talentovaní mladí ľudia a skúsení experti z rôznych odborov trhu, ktorí vzájomne zdieľajú svoje know-how a zdroje v oblasti inovácií.

Materiálovotechnologická fakulta STU v Bratislave so sídlom v Trnave – univerzitné pracovisko so zameraním na vzdelávanie a výskum v oblasti materiálového inžinierstva, výrobných technológií, automatizácie a informatizácie výrobných procesov, priemyselného inžinierstva a integrovanej bezpečnosti.

IPA Slovakia, spol. s r. o. – spoločnosť poskytujúca vzdelávanie a poradenstvo v oblasti priemyselného inžinierstva a inovácií.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2022 14:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.