reklama

Malženická elektráreň dokáže pokryť spotrebu až 900 – tisíc domácností

malzenice-elektraren-oct09-4V utorok 6. októbra položili základný kameň novej paroplynovej elektrárne v Malženiciach. Na základný kameň slávnostne poklepali minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek a predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, spolu s členom predstavenstva E.ON Energie AG Bernhardom Fischerom, predsedom správnej rady E.ON Slovensko Konradom Kreuzerom, a zástupcom generálneho dodávateľa projektu, spoločnosti Siemens, Rainerom Hauenschildom.

Prípravné práce na projekte Elektrárne malzenice-elektraren-oct09-3Malženice začali v októbri 2008, kedy E.ON získal všetky potrebné povolenia. Celkový inštalovaný výkon elektrárne bude 430 MW  a s účinnosťou 58 percent bude patriť medzi technologicky najvyspelejšie a najekologickejšie na Slovensku. Vďaka doteraz najmodernejšej technológii elektráreň zabezpečí spoľahlivé dodávky elektriny v množstve, ktoré by dokázalo pokryť spotrebu 600 až 900 – tisíc  domácností.
Spustenie komerčnej prevádzky je naplánované na koniec roku 2010. Nová elektráreň prinesie 35 trvalých pracovných miest a nepriamo zamestná množstvo pracovníkov v službách. Stovky ľudí taktiež nájdu prácu pri jej výstavbe.
Elektrická energia vyrobená v Malženiciach bude v rámci Slovenska dodávaná vedeniami Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy (SEPS). Energia z Malženíc zohrá významnú úlohu v posilňovaní enmalzenice-elektraren-oct09-1ergetickej bezpečnosti krajiny tým, že bude efektívnym doplnkom energetických výrobných kapacít Slovenska. Vysoká flexibilita prevádzky novej elektrárne zaručí optimálne dodávky podľa aktuálnych potrieb odberateľov.
„Pre nás ale aj pre celé Slovensko je podstatné, že výstavba Elektrárne Malženice sa drží časového harmonogramu, a to aj počas hospodárskej krízy,” uviedol Bernhard Fischer, člen správnej rady E.ON Energie AG. V duchu spoločenskej zodpovednosti E.ON venuje špeciálnu pozornosť ochrane životného prostredia v susedných obciach Malženice a Trakovice. V spolupráci s miestnymi úradmi a zástupcami obcí dbá o minima­lizáciu dopadov výstavby aj budúcej prevádzky elektrárne na okolie.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2009 23:50. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.