reklama

Obchvat Trnavy uzatvorili, začali úpravy mostnej konštrukcie

Pre plánovaný prejazd troch ťažkých mechanizmov naložených generátormi pre paroplynovú elektráreň v Malženiciach sú nútení cestári spevniť konštrukciu mosta na obchvate Trnavy v jeho juhovýchodnej časti.

Práce začali o deň neskôr ako bolo avizované – teda v sobotu 24. októbra. Úrady predpokladajú, že uzávera obchvatu v úseku medzi Nitrianskou ulicou a Zavarskou cestou potrvá až do soboty 31. októbra ráno, kedy majú dôležitú komunikáciu opäť sprejazdniť.

Obchádzka tohto úseku je vedená okolo automobilky PSA PEugeot Citroen v dĺžke asi 3 kilometre.

Viď mapa.


Fotografie z nedeľňajšieho predpoludnia (25. októbra):

uzavierka-obchvatu-trnava1

uzavierka-obchvatu-trnava2

uzavierka-obchvatu-trnava3

uzavierka-obchvatu-trnava4

uzavierka-obchvatu-trnava5

AKTUALIZOVANÉ 26. 10.
Vyjadrenie prednostu Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (KÚCDPK) v Trnave Rudolfa Kormútha k vzniknutej situácii pre agentúru TASR:
“Zástupcovia firiem PNT, s.r.o., v Pezinku a poverenou firmou Mobilita servis, s.r.o., Bratislava prišli na KÚCDPK vo štvrtok 22. októbra so žiadosťou o uzatvorenie tejto cesty. Potrebovali vybaviť na sedem dní uzávierku, aby mohli spevniť most nad železničnou traťou Bratislava-Žilina. Tri dni na namontovanie výstuže a tri dni na demontáž. Samotná preprava generátorov cez most si vyžiada iba niekoľko hodín, pred mostom ich zložia, prevezú na pripravených koľajniciach a zase naložia na autá.
Prepravca prišiel na KÚCDPK doslova iba niekoľko hodín pred jeho požadovaným začiatkom. Na to, aby sme im mohli vydať rozhodnutie na uzávierku, bolo dohromady nutné získať deväť súhlasov a povolení – od vlastníkov komunikácií, od polície. Nemali nič.

Náš úrad sa im snažil vyjsť v ústrety.  Na KÚCDPK prišli na rokovanie zástupcovia krajského a okresného dopravného inšpektorátu, mesta, Trnavského samosprávneho kraja, Slovenskej správy ciest i Obvodného úradu CDPK. Proces schvaľovania býva obyčajne zložitý a časovo náročný. Firma situáciu nezvládla, jednoducho boli úplne nepripravení.

A prečo sme vydali povolenie? Chceli sme, aby sa uzávierka obchvatu posunula o tri týždne, kedy sa otvorí Sladovnícka cesta. Oni ale argumentovali štátnym záujmom, tiež technologickým postupom, ktorý nepripustí omeškanie, a pre nich veľkými finančnými sankciami v prípade omeškania.”

V súčasnosti náklad stojí pred mostom a čaká na montáž výstuže. Presun by sa mal uskutočniť v stredu 28. októbra.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2009 13:03. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Obchvat Trnavy uzatvorili, začali úpravy mostnej konštrukcie”

 1. 1
  Ivan Kirinovič says:

  Už roky trpí Trnava za megalomanskú výstavbu automobilky a iných tovární, ktoré všetky vyžadujú obrovké kvantá materiálu pre plynulú výrobu.Drvivá väčšina týchto materálov je dodávaná priamo na výrobné a montážne linky, z čoho vyplýva, že musí byť použitá takmer výhradne kamiónová doprava.
  Nikoho z politikov poklepávajúcich základné kamene týchto fabrík a ceriacich sa do objektívov televíznych kamier nezaujímalo, a ani nezaujíma, že tieto kamióny budú používať cesty, ktoré kapacitne nevyhovovali už v dobe výstavby spomínaných fabrík. Dôsledkom toho je takmer stály kolaps dopravy v meste Trnava a okolí.
  V čase výstavby kruhového objazdu a výluky dopravy zo Sladovníckej ulice bol poslednou záchranou obchvat od Bučianskej cesty po R1, ktorý teraz na týždeň uzavrú z dôvodu prepravy technologického zariadenia pre elektráreň v Malženiciach. Typický príklad toho, ako v tomto štáte ľavá ruka nevie, čo robí pravá. Veď predsa nejaký úrad povolil uzávierku Sladovníckej a v tom istom čase pravdepodobne ten istý úrad povolil uzávierku obchvatu z dôvodu spevnenia mosta a prejazdu ťažkého nákladu. Obchádzka po úzkych cestách 3. triedy a bezpočte kruhových objazdov predsa nemôže zvládnuť nával dopravy, ktorá s v týchto dňoch valí obchvatom.
  Tak vodičom v nastávajúcom týždni prajem pevné nervy a miesto trúbenia v zápchach a kolónach môžu rozmýšlať o tom či by si po nastávajúcich voľbách nemohli na stoličky v spomínaných úradoch sadnúť ľudia, ktorí nepoberajú iba slušné platy ale aj za ne hýbu rozumom.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.