reklama

Na budove divadla odhalia pamätnú tabuľu, v kine premietnu dokument November+20

Slávnostné odhalenie pamätnej tabule na budove Divadla Jána Palárika venovanej udalostiam Novembra ’89 sa uskutoční v pondelok 16. novembra o 16.00 h. Nasledovať bude premiéra „malého diela o veľkej revolúcii“ v Zrkadlovej sieni divadla s názvom Nežnosti po dvadsiatich rokoch. Autorom scenára a režisérom programu, v ktorom sa stretnú priami účastníci udalostí s generáciou bez osobnej skúsenosti s totalitným režimom, je Jakub Nvota.
november´89
Organizátorom spomienky na dni v Trnave pred dvadsiatimi rokmi, keď Česko-Slovensko vstúpilo na cestu k slobode, nie je len Mesto Trnava, ale v súzvuku s myšlienkami Novembra aj slobodná, demokratická občianska spoločnosť zastúpená knižným vydavateľstvom Edition Ryba, ktoré na utorok 17. novembra o 16.00 h pripravilo v kine Hviezda premiéru dokumentárneho filmu Martina Hanzlíčka, Fedora Gála a Petra Zajaca Dobré ráno, Slovensko s následnou besedou s autormi.Vydavateľstvo Edition Ryba pozýva na premiéru dokumentárneho filmu Dobré ráno, Slovensko – Sedem mesiacov, ktoré zmenili naše životy a besedu s jeho tvorcami a aktérmi Novembra 1989 Fedorom Gálom, Martinom Hanzlíčkom a Petrom Zajacom, ktorá sa uskutoční v utorok 17. novembra 2009 o 16.00 v kine Hviezda v Trnave.Prezentácia kníh Z prvej ruky a November 1989 Foto a beseda s ich tvorcami Fedorom Gálom, Petrom Zajacom a ďalšími sa uskutoční v utorok 17. novembra 2009 o 18.00 v „malej“ synagoge – Max galérii na Haulíkovej ulici v Trnave. O hudbu sa postará skupina známeho výtvarníka Shootyho Tu v dome.

V pondelok 16. novembra o 16. 30 hodine sa v kine Hviezda uskutoční projekcia dokumentárneho filmu Ústavu pamäti národa November+20. Ide o nový dokumentárny pohľad na prednovembrové, novembrové a ponovembrové udalosti roku 1989. Je to film pre všetkých, ktorí nezabudli a nezabudnú, ako aj pre tých, ktorí mnohé z udalostí nemali nikdy možnosť spoznať.
Po skončení filmového predstavenia sa uskutoční beseda s režisérom  Ondrejom Krajňákom a autorom knihy Kým prišiel November Júliusom Brockom. Na podujatie pozýva Okresné centrum KD v Trnave, vstup na podujatie je zdarma.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2009 18:13. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.