reklama

V sobotu volíme šéfa a poslancov samosprávneho kraja

V sobotu 14. novembra sa uskutočnia na Slovensku voľby do orgánov samosprávnych krajov. Voliť budeme predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev. Volebné miestnosti budú otvorené od 7. do 22. hodiny.
Výsledky volieb zverejníme na webe poko.sk už v nočných hodinách.
Vo volebnej miestnosti vydajú členovia komisie voličovi dva hlasovacie lístky – na prvom z nich budú kandidáti na predsedu samosprávneho kraja, na druhom voliči rozhodujú o poslancoch zastupiteľstva.  Na hlasovacom lístku na voľby predsedu môže volič zakrúžkovať poradové číslo iba jedného kandidáta.
KANDIDATI-ZUPAN-TT

Na hlasovacom lístku na voľby poslancov zastupiteľstva môže volič zakrúžkovať naj­viac toľko poradových čísiel, koľko poslancov má byť v príslušnom volebnom obvode zvolených. Počet poslancov, ktorý sa volí vo volebnom obvode je uvedený  na hlasovacom lístku, v prípade volebného obvodu č. 7 – Trnava, zakrúžkujú voliči 9 poslancov.
V priestore určenom na úpravu hlasovacích lístkov vloží volič do obálky jeden hlasovací lístok na voľby predsedu samosprávneho kraja a jeden hlasovací lístok na voľby do zastupiteľstva. Volič hlasuje tak, že po opustení priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov vloží obálku do volebnej schránky. V Trnavskom samosprávnom kraji volíme celkom 40 poslancov a jedného predsedu.
Vo volebnom obvode Trnava sa o deväť poslaneckých stoličiek uchádza celkom 48 kandidátov.

O post predsedu TTSK sa uchádzajú štyria kandidáti (Gábor Gál – Most-Híd, Miroslav Jureňa – ĽS-HZDS, Agrárna strana vidieka, Tibor Mikuš – nezávislý a Gabriel Pavelek – KDH, SDKÚ-DS, SaS, OKS, Misia 21).

Ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov na predsedu samosprávneho kraja nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, uskutoční sa do 14 dní druhé kolo volieb. Do druhého kola volieb postúpia tí dvaja kandidáti, ktorí získali najväčší počet platných hlasov v prvom kole volieb.

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2009 0:08. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.