reklama

Vo štvrtok začnú stavať kruhovku na Špačinskej

spacinskaKoncom septembra tohto roku sme na serveri poko.sk priniesli informáciu o plánovanej výstavbe kruhovej križovatky ulíc Kukučínova – Špačinská – Na hlinách pri Obchodnej akadémii v Trnave. V stredu 18. novembra túto informáciu oficiálne potvrdilo aj mesto Trnava prostredníctvom tlačovej správy zverejnenej na oficiálnom webe.

Uvádza sa v nej, že „prestavba začne vo štvrtok 19. novembra. Vznikne nová okružná križovatka elipsovitého tvaru so zachovaním štyroch vetiev vchádzajúcich do križovatky a dvoch spojovacích vetiev. Prestavba križovatky je navrhnutá tak, aby boli minimalizované úpravy existujúcich stavebných častí súčasnej križovatky. Stavebné úpravy nevyžadujú žiadne búracie práce na súčasných zariadeniach križovatky. Pre peších sa pripravuje výstavba chodníka z obytného súboru Hliny v smere k obchodnej akadémii. Ostatné priechody pre chodcov budú vedené v pôvodných trasách.“

Ako nás ešte pred dvomi mesiacmi informoval vedúci úseku inžinierskeho urbanizmu a územno-technických informácií MsÚ v Trnave Ing. Ján Kánik, „bude použité technicky, časovo aj finančne najvýhodnejšie riešenie. Predpokladáme, že realizácia križovatky potrvá nanajvýš 10 až 14 dní a nebude stáť mesto viac ako 65 – tisíc eur.“
Realizácia križovatky by tak nemala byť časovo náročná, neočakávajú sa ani zásadné problémy v dopravnej obslužnosti úseku.

„Prvou etapou výstavby bude vybudovanie dvoch ostrovčekov na Špačinskej ceste, ktoré budú chrániť chodcov pri prechádzaní cez dlhé priechody. Počas výstavby okružnej križovatky sa z dôvodu odstránenia možných kolíznych miest počíta s dočasným uzavretím vetvy ulice Na hlinách a vetvy z Kukučínovej ulice na Špačinskú cestu.
Po uvedení novej križovatky do prevádzky bude súčasný vjazd a výjazd vozidiel na Špačinskú cestu zúžený a umožnený bude len jednosmerný pohyb vozidiel v smere z okružnej križovatky do obytného súboru. Na pripojenie do križovatky z Hlín bude slúžiť súčasné pravé pripojenie,“
upresnilo mesto v tlačovej správe.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2009 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.