reklama

Pätnásťroční chlapci postavili pred rýchlik betónovú stenu

Stobart PullmanDvom pätnásťročným mladíkom z Dolných Lovčíc a Brestovian hrozí väzenie. Podľa polície sa mali spoločne ešte v lete tohto roku dopustiť trestného činu všeobecného ohrozenia. Na železničnej trati pri Brestovanoch vytvorili betónovú prekážku, do ktorej narazil rýchlik smerujúci do Trnavy.

Viac o prípade povedal hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Ľuboš Homola:
„V jedom úseku povyberali betónové poklopy zo žľabu a naukladali ich medzi koľaje. Tak vytvorili v koľajisku betónovú prekážku vysokú 60 cm, do ktorej následne narazil prichádzajúci rýchlik. V dôsledku tejto nehody vlak meškal približne 88 minút a  Železničnej spoločnosti Slovensko bola spôsobená škoda 4.270 eur.“

Pätnásťročný mladík z Brestovian sa podobného konania dopustil aj v marci 2009. „Vtedy medzi koľaje na výšku postavil pneumatiku z nákladného auta, do ktorej naukladal kamene. Do nej narazil prichádzajúci rýchlik, ktorému náraz rozpojil tlakové vzduchové hadice. V dôsledku tohto prišlo k okamžitému zastaveniu vlaku a následnému meškaniu, so škodou vo výške približne 55 eur,“ konštatoval Ľ. Homola. Ako pripomenul, v oboch rýchlikoch sa v tom čase viezli desiatky cestujúcich.

Za spáchanie trestného činu všeobecného ohrozenia hrozí väzenie od štyroch do desiatich rokov, mladistvým však polovica. Policajný vyšetrovateľ ich pred niekoľkými dňami už obvinil.

Ilustračné foto: Ian Britton/ FreeFoto.com

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2009 16:11. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.