reklama

Počasie praje lyžiarskym strediskám aj v okolí Trnavy

Tuhé mrazy prajú lyžiarom aj v nižšie položených strediskách západného Slovenska. Preto aj vyznávači zimných športov z trnavského regiónu majú možnosť v pomerne blízkom okolí využiť hneď niekoľko otvorených lyžiarskych stredísk.

Bezovec

Tradičné lyžiarske stredisko nachádzajúce sa asi 25 kilometrov za Piešťanmi v nadmorskej výške približne 600-700 metrov nad morom ponúka lyžiarom štyri zjazdovky v dĺžke 200, 300, 500 a 600 metrov. P0dľa aktuálnych informácií z domovskej stránky strediska počas týždňa je v prevádzke 300 – metrový svah, cez víkendy spravidla funguje aj detský vlek „Dedovka“ s dĺžkou 200 metrov a v prípade dostatočne hrúbky snehovej pokrývky aj pomerne náročná 500-vka či najdlhší svah v stredisku s dĺžkou 600 metrov.

Aktuálne je na Bezovci od 10 do 50 cm snehu, stredisko využíva aj technické zasnežovanie. Celodenný lístok kúpite za 15 eur (deti 11€), poldenný za 12 eur (deti 8€).
Bezovec je vzdialený z Trnavy približne 62 km. Najrýchlejšia cesta vedie po diaľnici D1 v smere na Piešťany s odbočkou za Hornou Stredou pri Lúke. Ďalej pokračujete cez Modrovku, Modrovú a Starú Lehotu až na Bezovec.

Kálnica
Lyžiarske stredisko Ski Centrum Kálnica sa nachádza približne 67 kilometrov od Trnavy. Priaznivci zimných športov majú možnosť využívať dve paralelné zjazdovky s dĺžkou 600 resp. 750 metrov. Vrcholová stanica vleku je v nadmorskej výške 390 metrov nad morom. Aj v Kálnici využívajú systém technického zasnežovania, aktuálne je na svahu 30-centimetrová vrstva technického snehu.

Stredisko je otvorené denne, novinkou pre túto sezónu je nočné lyžovanie od 23. do 01. hodiny. Celodenný skipas stojí 14 eur (deti 12€), poldenný 10 resp. 11 eur (deti 8 resp. 9€).
Pohodlná cesta smerom z Trnavy vedie po diaľnici D1 smer Piešťany, pri Novom Meste nad Váhom odbočíte z diaľnice na Rakoľuby a asi po dvoch kilometroch na Kálnicu. Stredisko je od diaľnice vzdialené približne 6 km.

Stará Myjava
Ski Land Stará Myjava poskytuje lyžiarom možnosti jazdiť na dvoch 450 metrov dlhých svahoch, deťom a začiatočníkom je určený 150 – metrový svah. Stredisko je vzdialené z Trnavy v závislosti od zvolenej trasy od 63 do 90 km. Je možné použiť trasu Trnava – Piešťany – Nové Mesto n/V -Stará Turá – Stará Myjava (cca 90 km) alebo cestu v smere na Jablonicu cez Brezovú pod Bradlom – Myjavu a Starú Myjavu (cca 63 km).

V súčasnosti je na tamojších kopcoch situovaných v nadmorskej výške asi 500 m n.m. približne 40 cm technického a prírodného snehu, stredisko je otvorené denne. Lístok pre dospelého lyžiara na celý deň stojí 13 eur (deti 11€), poldenný skipass vyjde na 11 eur (deti 8,50€).

Pezinská Baba/Zochova Chata
Ďalšie z tradičných stredísk sa nachádza asi 15 km od Pezinka v smere na Malacky v nadmorskej výške od 400 do 595 metrov nad morom. Lyžiarom slúžia vleky s dĺžkou od 60 do 1000 metrov, dostupnosť vlekov je potrebné si overiť na webe strediska. Aktuálne je „na Babe“ 55 cm snehu a výborné podmienky na lyžovanie.
Celodenný lístok stojí 12 eur (deti, juniori 8-9,50€), poldenný 8-9,520 eura (deti, juniori 5,50 – 7,50€).
Pezinská Baba je vzdialená z Trnavy asi 45 kilometrov, v smere od Modry je pred Peznkom potrebné odbočiť na Malacky.

Foto: skibezovec.sk / skicentrumkalnica.sk

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2010 22:27. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.