reklama

Lyžiarskym strediskám na dosah od Trnavy zatiaľ chýba sneh aj mráz

Kým veľká časť Slovenska zápasí v prvých dňoch nového roka 2019 s výdatnými snehovými zrážkami, menšie lyžiarske strediská na západe krajiny, ktoré pomerne často využívajú pre svoju dostupnosť aj lyžiari z Trnavy a okolia, majú presne opačný problém – nedostatok snehu. Navyše – okrem snehových vločiek nenahrávajú prevádzkovateľom stredísk ani klimatické podmienky. Vysoké teploty zatiaľ neumožňujú vytrvalejšie zasnežovanie.

K 3. januáru 2019 boli v prevádzke len dve strediská v blízkosti trnavského regiónu.

V prevádzke je malý svah vhodný pre deti na Zochovej chate s funkčným pásom pre najmenších lyžiarov s hrúbkou snehovej pokrývky 20 cm a lyžovať sa dá aj na Bezovci za Piešťanmi.

Tam hlásia veľmi dobré podmienky s výškou snehu 20 cm. V prevádzke je len jednen svah s dĺžkou 300 metrov.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V sobotu 5. januára 2019 pripravujú po niekoľkodňovej prestávke spôsobenej nepriazňou počasia opäť otvoriť lyžiarske stredisko SkiLand Stará Myjava, vzdialené od Trnavy približne 70 km.

Čoskoro zrejme po prerušení prevádzky opäť otvoria aj na Pezinskej Babe.

Zatiaľ bez šance na otvorenie sezóny je Ski centrum Kálnica pri Novom Meste nad Váhom.

Trnavčania tak často na jednodňové výjazdy za zjazdovkmi využívajú o niečo vzdialenešie strediská ako napríklad Salamandra rezort pri Banskej Štiavnici, kde sú veľmi dobré podmienky na lyžovanie či strediská v nie príliš vzdialených Javorníkoch – Kohútka, Čertov či Makov, ktoré aktuálne tiež hlásia veľmi dobré snehové podmienky.

Meteorologické modely predpovedajú na druhý januárový týždeň postupné pribúdanie snehových zrážok aj na západnom Slovensku, podmienky v lyžiarskych strediskách v okolí Trnavy by sa tak mali postupne zlepšovať.

Ulož ako PDF
Napísal 4. januára 2019 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.