reklama

Trnava Park má byť rozšírený o kinosály, stavať chcú už o pár týždňov

Už o niekoľko týždňov, pravdepodobne v priebehu marca alebo apríla 2010 by sa mala rozbehnúť výstavba viac ako tri roky ohlasovaného obchodného komplexu Trnava Park írskej developerskej skupiny Parker Green.

Najaktuálnejšie informácie nám potvrdil zástupca primátora Trnavy Ing. Jozef Pobiecký: “Vo štvrtok 4. februára sme sa spolu s vedúcim odboru územného rozvoja a koncepcií Ing. arch. Milanom Horákom zúčastnili stretnutia s predstaviteľmi spoločnosti Parker Green.
Zástupcovia developera nás informovali, že so stavebnými prácami nového obchodného centra plánujú začať pravdepodobne v priebehu marca alebo apríla tohto roku,”
uviedol.

Írski developer nedávno deklaroval podpis zmluvy o prenájme 5 – tisíc metrov štvorcových priestorov so sieťou Tesco Stores. Podľa informácií trnavského viceprimátora Parker Green  má v súčasnosti prostredníctvom partnerských spoločností zazmluvnených aj väčšinu nájomcov v približne 90 obchodných prevádzkach.

Zástupcovia írskej spoločnosti nás okrem iného informovali aj o úspešne ukončených rokovaniach s dvoma bankami, ktoré sa budú podieľať na financovaní projektu. Z tohto hľadiska nič nebráni tomu, aby sa mohla začať s realizáciou projektu,” pripomenul Jozef Pobiecký.
Trnava Park bude situovaný v dotyku juhovýchodnej časti obchvatu mesta v novovznikajúcej obchodnej zóne v blízkosti Baumaxu. V prvej fáze bude Parker Green budovať 30-tisíc m2 obchodov vrátane hypermarketu s predpokladanou investíciou vo výške 33 mili­ónov eur. Developer už disponuje právoplatným stavebným povolením. Stavebné práce by mohli byť ukončené na konci leta alebo začiatkom jesene 2011.
Novinkou je plán roz­šíriť pôvodne pre­zen­tovaný projekt o ki­no­sály.

“Hovorili sme na túto tému. Je pravdepodobné, že okrem obchodných prevádzok či kaviarní a reštaurácií bude sú­čas­ťou projektu aj päť kinosál,” potvrdil zástupca primátora.
V ďalšej fáze, po dokončení obchodného centra, plánuje Parker Green vybudovať administratívne pries­tory, zábavné centrum a hotel. O realizácii tejto etapy je však v súčasnosti predčasné hovoriť. Celková investícia do tohto proejktu by mohla dosiahnuť až do 100 miliónov eur.

Foto: Parker Green

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2010 0:50. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.