reklama

Ľudia z Hospodárskej sa hnevajú na predajcov áut, ktorí im blokujú parkovisko

Parkovisko na Hospodárskej ulici, v pria­mom dotyku hlavnej cesty pri diskonte Lidl si zvykli využívať predajcovia ojazdených áut ale aj súkromné osoby, ktoré chcú predať svoje auto. Jednoducho odparkujú, oblepia auto cenovkou a označením na predaj, využívajúc tak blízkosť frekventovanej cesty.
Tento šikovný ťah prekáža nielen mestu, ale aj obyvateľov blízkych bytoviek na Hospodárskej ulici. Pritom možnosť ponúkať auto na predaj v oficiálnom bazáre sa dá dnes úplne zadarmo. „Je to tak, príjem áut aj stojné máme zadarmo,“ potvrdil pán Gruber, majiteľ neďalekého bazáru pri bývalom Milexe.
Vo štvrtok sa na niektorých vozoch z „ponuky“ dokonca objavili výzvy na formáte A4 v znení: „Robíte tu z parkoviska autobazár! A kde máme parkovať???“
Ako nám potvrdila okolo prechádzajúca pani, majitelia bytov v susedstve skutočne strácajú nervy s bezohľadnými podnikavcami. „Ešte keby tu tie staré chrápy pro­pago­vali cez deň a na večer ich odviezli, to by sa dalo zniesť. Lenže oni to tu nechávajú aj celé týždne, menia autá, a tak stále dookola. Susedia prídu z práce a nemajú kde zaparkovať,“ vysvetľuje situáciu a dodáva, že sa nebude vôbec čudovať, ak niekto z domácich stratí nervy a cudzie autá začne poškodzovať.
Viceprimártor Vladimír Butko na túto tému hovoril pred týždňom: „V tomto roku vybudujeme 600 parkovacích miest. Pri nových bytovkách povoľujeme stavbu s koeficientom minimálne 1,1 parkovacieho miesta na jeden byt. V časoch, keď vznikali sídliská, to boli asi dve miesta pre päť bytov. Dodnes na to všetci doplácame,“ pripomína.
Ako dodal, mesto nemá oporu v zákone a nikto nemôže nikomu zabrániť, ak „v extrémnom prípade vlastní naprí­klad autopožičovňu a zaparkuje hoci aj 40 áut rovno pred čin­žiakom. Nič s tým nenarobíme.“

Foto: trnava-live.sk
Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2010 17:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.