reklama

Spartak TV bude mať vlastnú budovu na Koniarekovej ulici

Ešte v lete 2009 priniesli médiá informáciu o pripravovanom vysielaní novej televízie Spartak TV. Projekt sa v súčasnosti dostáva do pozornosti aj v súvislosti s plánovanou výstavbou vlastnej budovy. Tá si vyžiada zmenu územného plánu (ÚPN) mesta Trnava. Investor totiž plánuje postaviť komerčný objekt televízie a administratívy v priestore vymedzenom podľa ÚPN pre „plochy verejných parkov a malé parkové plochy“.

Vizuál internetovej stránky Spartak TV

Architekt Peter Zibrin, ktorý vypracoval pre mesto návrh zmeny ÚPN, vo svojom projekte uvádza: „V roku 2010 definoval investor zámer na časti plochy zeleného pásu na Koniarekovej ulici pri vstupe do areálu ŽOS vybudovať TV vysielacie štúdio s administratívou. Súčasťou investície bude i náhrada zabranej plochy jestvujúcej zelene v priestore, ktorý sa pre tento účel vymedzí a určí príslušným orgánom. Pri realizácii predmetnej investície bude potrebné zohľadniť jestvujúce siete verejného technického vybavenia, ktoré sa na vymedzených plochách nachádzajú (vodovod, VN kábel, horúcovod), prípadne zabezpečiť ich preloženie v potrebnom rozsahu.“

Konateľom Spartak TV, s.r.o., ktorá je držiteľom vysielacej licencie platnej od júla 2009, je JUDr. Juraj Trokan, okrem iného aj člen predstavenstva futbalového klubu FC Spartak. Vlastníkom televízie je trnavská spoločnosť ŽOS, a.s.

Novú budovu majú postaviť v blízkosti vstupu do areálu ŽOS Trnava

„Spartak TV je prvou športovou televíziou na Slovensku, ktorá prinesie komplexný informačný servis o FC Spartak Trnava a poskytne divákom prehľad o súvislostiach v slovenskom a svetovom futbale. Základom programu budú športové spravodajské informácie, publicistika, priame prenosy a záznamy futbalových zápasov, analýzy a diskusie. Svoje miesto vo vysielaní si nájdu aj dokumentárne a zábavne programy. Všetky programové formáty stanice Spartak TV budú nakrúcané a spracované vo vysokom obrazovom rozlíšení (HDTV). Kľúčovým a zároveň najnáročnejším programom televízie bude moderovaný štúdiový formát s názvom Štúdio Spartak, ktorý bude prezentovať atmosféru pred, v priebehu a po ligovom (pohárovom) zápase. Pôjde o živú diskusiu a analýzu na pozadí práve prebiehajúceho zápasu. V podobnom štúdiovom prostredí bude realizované aj Denné štúdio zamerané na aktuálne dianie v klube a slovenskom futbale, ďalej publicistický blok reportáží, zaujímavých fragmentov a rozhovorov – Bíli andeli a sumarizujúca relácia Analýzy, čísla a fakty,“ informuje televízia na vlastnej internetovej stránke.

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2010 19:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Spartak Trnava, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.