reklama

Buty, Para, Komajota, Lasica, Druhá Tráva vystúpia dnes a zajtra na Dobrofeste 2010

V piatok 11. júna o 18. hodine začína v Mestskom amfiteátri oficiálny program hudobného festivalu Dobrofest 2010. Mesto Trnava sa na základe návštevnosti ostatných ročníkov rozhodlo zmeniť podobu festivalu. Mottom vzniku Dobrofestu bolo uctenie si pamiatky vynálezcu rezofonickej gitary DOBRO Johna Dopyeru (1893 — 1988). V najlepších rokoch prichádzali do Trnavy tisíce priaznivcov country, blues, westernovej hudby či folku.

Postupom rokov však Dobrofest strácal fanúšikov. Pôvodný augustový termín zmenili organizátori na jún, zmenili sa lokality, hľadali sa nové možnosti ako prilákať divákov. Mesto ako hlavný organizátor podporoval festival zo svojho rozpočtu státisicovými sumami, ale efekt bol každým rokom nižší. Napokon sa radnica aj na základe negatívnych ohlasov poslancov zastupiteľstve, ktorí organizátorom vyčítali vysoké náklady pri slabej návštevnosti, rozhodla v roku 2009 festival neporiadať.

V roku 2010 budú z Dobrofestu sklamaní ortodoxní priaznivci festivalu v podobe, akej ho poznali posledných 18 rokov. „Rozhodli sme sa pre zmenu. Očakávame vyššiu návštevnosť ako tomu bolo v posledných rokoch,“ povedal tlačový tajomník Pavol Tomašovič. Z marketingového hľadiska sa mesto rozhodlo ponechať festivalu pôvodný názov, hoci od tradičného Dobrofestu je na míle vzdialený. „V budúcnosti možno názov zmeníme,“ poznamenal.

Napriek všetkému však treba skonštatovať, že výber interpretov nie je sklamaním. Skôr naopak. Komajota, Milan Lasica a Bratislava Hot Serenaders, Buty, Druhá tráva Rudolfa Křesťana, Cigánski Diabli, Para, Gulo Čar patria medzi interpretov, za ktorých sa organizátori vôbec nemusia hanbiť.

Festival dobrej hudby, ako znie podtitul Dobrofestu, si tak aspoň čo sa týka výberu účinkujúcich svoje meno pokojne zastane. Ale asi by to skutočne chcelo zmeniť názov, pretože tí, čo majú Dobrofest v srdciach v jeho pôvodnej podobe, teda fanúšikovia  country, bluegrassu, folku, pekné slovo na ten dnešný festival asi nenájdu.

PROGRAM DOBROFESTU V MESTSKOM AMFITEÁTRI:

Piatok 11. 6. 2010
18.00 Túlavé divadlo
19.00 Druhá Tráva
20.00 Komajota
21.00 Gattamolesta
22.00 Para

Sobota 12.6.2010
15.00 Art Picnic
17.30 Milan Lasica a Bratislava Hot Serenaders
18.30 100 Múch
19.30 Cigánski Diabli
20.30 Gulo Čar
21.30 Buty

Ulož ako PDF
Napísal 11. júna 2010 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.