reklama

Po ročnej pauze bude v Trnave opäť Dobrofest

Po ročnej odmlke sa uskutoční začiatkom júla 2012 v poradí už 19. ročník hudobného festivalu Dobrofest. Dejiskom ostatného Dobrofestu bol Mestský amfiteáter v lete 2010 a stretol sa s vlažným prijatím najmä u vyznávačov tradičnej rezofonickej gitary, country či folku.

Dramaturgia Dobrofestu 2010 bola postavená na viacerých žánroch s cieľom prilákať na dvojdňový festival aj fanúšikov iných hudobných štýlov. V rámci 18. ročníka Dobrofestu sa v Trnave predstavili okrem iných Milan Lasica a Bratislava Hot Serenaders, Komajota, Buty, Druhá tráva alebo Para.

„Nastávajúci 19. ročník festivalu nadväzuje svojou myšlienkou uctiť si Johna Dopyeru ako vynálezcu gitary – DOBRO na predošlé ročníky. Zmenou formy a obsahovej skladby chce festival priniesť inovácie, a to v snahe zatraktívniť festival a priblížiť ho širšej verejnosti aj tým, že názov festivalu DOBROFEST, okrem pamiatky na významného rodáka a jeho vynález, sa rozšíri o nový pojem, ktorý bude odkazom na festival dobrej hudby, čo umožní žánrovú variabilitu programu. Plánované zmeny chceme preniesť hlavne do roviny programovej a to hudobnými zoskupeniami, ktoré svojou hudbou prekračujú hranice žánrov, vekové hranice ľudí, ktorí ju počúvajú, či hranice krajín,“ predstavuje zámer podujatia s podtitulom Festival dobrej hudby organizačný tím.


Skupina Vidiek na Dobrofeste 2006

Hlavným cieľom organizátorov má byť okrem vzdaniu holdu Johnovi Dopyerovi aj podpora a skvalitňovanie regionálnej i celoslovenskej hudobnej kultúry, dominujúcou myšlienkou zostáva pojem „dobra“v tom najširšom význame slova, čo dáva celému festivalu nielen hudobný, ale aj duchovný rozmer.

Hudobný festival Dobrofest preslávil mesto Trnava najmä v 90. rokoch minulého storočia, kedy sa na konci augusta schádzali v centre a na externých pódiách (DKO, kúpalisko Slávia, Dom hudby, kaštieľ Dolná Krupá…) tisíce priaznivcov folkovej či country muziky nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia. Po čase festival ustupoval zo svojej slávy, námestie vymenil za záhrady Západoslovenského múzea a neskôr amfiteáter.

Dobrofest – Festival dobrej hudby 2012 sa uskutoční 2. a 3. júna. Mesto plánuje investovať z vlastného rozpočtu do organizácie podujatia 15-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2011 23:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.