reklama

Malý Dobrofest 2022 bude na konci augusta, pripomenie si tridsiate výročie pôvodného hudobného festivalu

Koncom augusta v Trnave znova zaznie jedinečný zvuk rezofonickej gitary – dobro na hudobnom festivale Malý Dobrofest 2022. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch festival nesie podtitul Koncert pre Johna Dopyeru a ako to vyplýva už z jeho názvu, bude venovaný pamiatke významného slovenského rodáka Jána / Johna Dopyeru (1893-1988), vynálezcu rezofonickej gitary, ktorý vyrastal v Dolnej Krupej pri Trnave a Mesto Trnava mu v roku 2003 udelilo Čestné občianstvo in memoriam.

Podujatie pripomenie aj výročie pôvodného hudobného festivalu Dobrofest-Trnava, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v auguste pred 30 rokmi a ktorý v minulosti výraznou mierou prispel k zviditeľneniu Trnavy i celého Slovenska na medzinárodnej hudobnej scéne.

Práve v jeho stopách pokračuje Malý Dobrofest. Uskutoční sa znova v letnom termíne v piatok 26. augusta, skoro na deň presne ako prvý ročník jeho „veľkého“ predchodcu. Podobne ako v predchádzajúcom roku bude pod holým nebom ako open-air festival na Nádvorí – priestore súčasnej kultúry na Štefánikovej ulici 4 v historickom centre Trnavy. 


Organizátori festivalu pripravili pre návštevníkov pestrú ponuku kvalitnej muziky v podaní viacerých domácich i zahraničných umelcov, ktorú bude spájať špecifický zvuk dobra.

Hudobní fanúšikovia sa takto v posledný augustový piatok budú môcť stretnúť s trnavskému publiku dobre známym americkým country spevákom a gitaristom Willie Jonesom. V jeho sprievodnej kapele hosťuje aj jeden z najlepších slovenských hráčov na dobro – Milan Benkovič.

Ozdobou celého podujatia bude nepochybne charizmatická bluesová a jazzová speváčka a gitaristka Magda Magic Piskorczyk z Poľska, s ktorou bude účinkovať vynikajúci dobrista a slidegitarista Jedrzej Kubiak a v neposlednom rade sa môžeme tešiť aj na country-folk-rock výbornej českej partičky Prsten z Plzne.

S hosťami z Čiech bude zasa hrať slovenský dobrista Henrich Novák, ktorý je právom považovaný za európsku extratriedu na svojom nástroji.

Záujemci z radov návštevníkov festivalu si budú môcť v piatok a v sobotu prezrieť aj nedávno reinštalovanú výstavu v trnavskom Dome hudby, ktorá je jedinou stálou muzeálnou expozíciou venovanou rezofonickým gitarám na svete.

Organizátorom podujatia je Trnavská hudobná spoločnosť o.z., ktorá na Malý Dobrofest 2022 pozýva všetkých priaznivcov dobrej hudby.

Festival sa uskutoční v piatok 26. augusta v Trnave, v priestoroch Nádvoria na Štefánikovej ulici č. 4. Začiatok o 19. 30. hodine a vstup voľný.
Festival z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava.

Partnermi festivalu sú Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Kultúrne centrum Malý Berlín, Libros, Edit Print, Penzión Oáza, WebHouse a HALADA advokátska kancelária.

<

strong>Program Malý Dobrofest 2022:

19:30 Prsten (CZ) feat. Henrich Novák (SK)
20:45 Magda Magic Piskorczyk & Jedrzej Kubiak (PL)
22:00 Willie Jones Band (USA/SK) feat. Milan Benkovič (SK)

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2022 9:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.