reklama

Malý Dobrofest 2020 sa uskutoční v auguste

V Trnave znova zaznie jedinečný zvuk rezofonickej gitary – dobro na festivale Malý Dobrofest 2020. Festival sa mal pôvodne uskutočniť už v apríli, no kvôli pandémii koronavírusu ho jeho organizátori presunuli až na leto.

Malý Dobrofest ponesie podtitul Koncert pre Johna Dopyeru a ako to vyplýva už z jeho názvu, bude venovaný pamiatke významného slovenského rodáka Jána / Johna Dopyeru (1893-1988), vynálezcu rezofonickej gitary – dobro, ktorý vyrastal v Dolnej Krupej pri Trnave a Mesto Trnava mu v roku 2003 udelilo Čestné občianstvo in memoriam.

Bude to už 6. ročník festivalu nadväzujúceho na svojho predchodcu, na medzinárodný hudobný festival Dobrofest Trnava, ktorý bol jedinečným a jediným podujatím svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj na celom svete a v minulosti prispel výraznou mierou k zviditeľneniu Trnavy i celého Slovenska.

Tohtoročný Malý Dobrofest ponúkne nádielku výbornej a kvalitnej muziky. Organizátorom festivalu sa podarilo zachovať skoro celý pôvodný program z apríla, len namiesto rakúskeho bluesmana Hansa Theessinka vystúpi charizmatický pesničkár, spevák a hráč na rezofonickú gitaru Paul Batto Jr. zo Slovinska.

Priaznivcov bluegrassu nepochybne poteší vynikajúca päťčlenná česká kapela Album z Chomutova, ktorej dobrista Zdeněk Lucák patrí medzi inštrumentálnu špičku.

Samotná kapela, ktorá jestvuje už viac ako 30 rokov, má za sebou úspešné vystúpenia nielen na českých festivaloch ako Banjo Jamboree, Bluegrass Marathon či Bluegrass na Mlejně, ale niekoľkokrát hrala aj na renomovaných zahraničných festivaloch European World of Bluegrass v holandskom Voorthuizene, La Roches sur Foron vo Francúzsku a  predstavila sa aj v kluboch v Nemecku, Rakúsku a v Litve.

Domácu hudobnú scénu bude reprezentovať jeden z najlepších slovenských dobristov Milan Benkovič s jeho špeciálne pre tento festival pripraveným country projektom a záver večera i celého festivalu bude patriť excelentnému českému bluesovému spevákovi a hráčovi na ústnu harmoniku Matějovi Ptaszekovi s jeho kapelou Screaming The Blues.

Hlavným organizátorom podujatia je Trnavská hudobná spoločnosť o.z., ktorá na Malý Dobrofest 2020 pozýva všetkých priaznivcov dobrej hudby. Festival sa uskutoční v piatok 7. augusta na Nádvorí na Štefánikovej ulici 4 v Trnave.

Program:
19:00 Milan Benkovič & Band (SK)
20:00 Matěj Ptaszek & Screaming The Blues (CZ)
21:00 Paul Batto (SLO)
22:00 Album (CZ)

Začiatok o 19. hodine, vstupné 10 eur.
Predpredaj vstupeniek: www.ticketportal.sk

Festival z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Festival ďalej podporili: Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Libros, Edit Print, Penzión Oáza, WebHouse a HALADA advokátska kancelária.

Vstupenky, ktoré si návštevníci zakúpili ešte v apríli, budú platiť aj naďalej v aktuálnom novom termíne. Cenový rozdiel bude vrátený pri vstupe na podujatie.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2020 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.