reklama

Malý Dobrofest 2020: Trnava nezostane ani v tomto roku bez jedinečného zvuku rezofonického dobra

Pestrú ponuku letných kultúrnych podujatí v Trnave obohatí tento týždeň Malý Dobrofest, hudobný festival s podtitulom Koncert pre Johna Dopyeru, ktorý je venovaný rezofonickej gitare – dobro a pamiatke jej vynálezcu.

Ak si namiesto Johna dáme Ján a v jeho priezvisku zameníme ypsilon za –j, dostaneme pôvodné meno Jána Dopjeru, ktorý sa roku 1908 vysťahoval z Dolnej Krupej pri Trnave do USA, kde sa preslávil.

Jeho unikátna rezofonická gitara sa tam rozšírila do takej miery, že dnes sa pokladá za americký ľudový nástroj a súčasť amerického kultúrneho dedičstva.

Dobro hrá výraznú rolu najmä v bluegrasse, ale i v havajskej, folkovej, bluesovej a country hudbe, či v old time jazze alebo v blues rocku.

Pestrú paletu hudobných štýlov, ktorú spája jedinečný zvuk rezofonických gitár – bluegrass, blues i country, budeme počuť už tento piatok na tohtoročnom Malom Dobrofeste.

Festival sa kvôli opatreniam proti pandémii koronavírusu COVID-19 presunul z pôvodného jarného termínu na leto a uskutoční sa 7. augusta 2020 na Nádvorí – priestore súčasnej kultúry v historickom centre Trnavy na Štefánikovej ulici 4.

Festival sa tak po rokoch uskutoční ako open-air podujatie.

Začiatok je o 19. hodine, vstupné 10.- EUR, predpredaj vstupeniek na www.ticketportal.sk.

Organizátorom podujatia je Trnavská hudobná spoločnosť o.z., ktorá na Malý Dobrofest 2020 pozýva všetkých priaznivcov dobrej hudby.

O ich spokojnosť sa v priebehu festivalového večera postará štvorica vynikajúcich hudobných súborov, v ktorých bude dominovať zvuk rezofonického dobra.

TS

Program:
19:00 Milan Benkovič & Band (SK)
20:00 Matěj Ptaszek & Screaming The Blues (CZ)
21:00 Paul Batto (SLO)
22:00 Album (CZ)

Ulož ako PDF
Napísal 3. augusta 2020 21:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.