reklama

Pivní turisti stíhajú voliť, aj absolvovať náročný pochod Trnavská 13

Krátko pred 13. hodinou sa zaregistrovalo na centrálnom stanovisku pivného pochodu Trnavská 13 v Plzenskom dvore už viac ako 2000 účastníkov. Organizátori trinásteho ročníka podujatia očakávajú prelomenie vlaňajšieho rekordu (2180 pivných turistov) krátko popoludní.

Organizátori zo združenia Trnavská 13 na pôde Plzenského dvora v sobotu napoludnie

Viacerí boli dopoludnia voliť, iní si to stihnú ‚vybaviť ‚počas pochodu. Aj teraz popoludní sa stále registrujú noví účastníci,“ uviedol Martin Mečiar, jeden z hlavných organizátorov akcie.

Farbou 13. ročníka pivného pochodu je červená. Skupinky v červených tričkách a šiltovkách brázdia od rána ulice mesta. Väčšinu z nich čaká niekoľko kilometrov dlhá trasa. „Ráno sme odvolili, teraz sa v pokoji venujeme svojej záľube,“ usmieval sa dobre naladený tridsiatnik Roman, ktorý na pochod zobral aj svoju manželku a syna usadeného v detskej káričke. „A nech vás nemýli to tričko čo mám na sebe, za červených sme nehlasovali,“ odkázal na rozlúčku.

Program pochodu začal už v piatok kultúrnym programom v Plzenskom dvore oproti bývalým Parným kúpeľom na Kollárovej ulici. Asi tisícka ľudí si vypočula koncert skupiny Bukasový masív. Dnes podvečer je v tom istom podniku pripravený program Márie Podhradskej venovaný deťom, večer sa predstaví účastníkom pochodu trnavská skupina LPS.


Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2010 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Spoločnosť, VOĽBY 2010. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.