reklama

Pivní turisti stíhajú voliť, aj absolvovať náročný pochod Trnavská 13

Krátko pred 13. hodinou sa zaregistrovalo na centrálnom stanovisku pivného pochodu Trnavská 13 v Plzenskom dvore už viac ako 2000 účastníkov. Organizátori trinásteho ročníka podujatia očakávajú prelomenie vlaňajšieho rekordu (2180 pivných turistov) krátko popoludní.

Organizátori zo združenia Trnavská 13 na pôde Plzenského dvora v sobotu napoludnie

Viacerí boli dopoludnia voliť, iní si to stihnú ‚vybaviť ‚počas pochodu. Aj teraz popoludní sa stále registrujú noví účastníci,“ uviedol Martin Mečiar, jeden z hlavných organizátorov akcie.

Farbou 13. ročníka pivného pochodu je červená. Skupinky v červených tričkách a šiltovkách brázdia od rána ulice mesta. Väčšinu z nich čaká niekoľko kilometrov dlhá trasa. „Ráno sme odvolili, teraz sa v pokoji venujeme svojej záľube,“ usmieval sa dobre naladený tridsiatnik Roman, ktorý na pochod zobral aj svoju manželku a syna usadeného v detskej káričke. „A nech vás nemýli to tričko čo mám na sebe, za červených sme nehlasovali,“ odkázal na rozlúčku.

Program pochodu začal už v piatok kultúrnym programom v Plzenskom dvore oproti bývalým Parným kúpeľom na Kollárovej ulici. Asi tisícka ľudí si vypočula koncert skupiny Bukasový masív. Dnes podvečer je v tom istom podniku pripravený program Márie Podhradskej venovaný deťom, večer sa predstaví účastníkom pochodu trnavská skupina LPS.


Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2010 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Spoločnosť, VOĽBY 2010. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.