reklama

Pivní turisti budú putovať mestom už 16. raz. Predstavujeme zastávky na trase Trnavskej 13

Súčasťou tradičného pivno-turistického pochodu Trnavská 13, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. júna už po šestnásty raz, bude vo vrhačskom areáli Slávie za kúpaliskom Relax aj bohatý kultúrny program.

Ten odštartuje s podtitulom prvý letný festival už o deň skôr, 14. júna popoludní. Detailné informácie o bohatom programe Trnavskej 13 nájdete v tomto článku.

Dnes vám predstavujeme jednotlivé zastávky na trase pochodu, ktorý s obľubou navštevujú tisíce návštevníkov nielen z Trnavy a okolia, ale aj zo Slovenska a zahraničia.

trnavska13-2012
Pochod Trnavská 13 patrí medzi najväčšie na Slovensku

Zastávky na pivno-turistickom pochode Trnavská 13

Štart a cieľ (vrhačský areál Slávie)

Začiatočná a koncová zastávka pochodu bude tento rok na dvojdňovom Festivale Trnavská 13, kde to v piatok o 15:00 odštartujú skvelé kapely, ako napríklad Smola a Hrušky, Polemic, Vrbovskí víťazi a ďalší. Kapely sú až do polnoci, potom je diskotéka.
V sobotu už o 8:30 začína súťaž mladých kapiel o Cenu Mariána „Makara“ Mrvu a celodenný detský a športový program. Čapuje sa Staropramen 10°, 11°, 12° nefiltrovaný, Granát a COOL Grep. Pripravených je aj 10 stánkov s občerstvením a kopec súťaží a prekvapení.

Čajka (Halenárska 6)

Na trase pivno-turistického pochodu Trnavská 13 nebude chýbať ani víťaz posledného ročníka podnik Čajka. Tento nefajčiarsky pub je veľmi obľúbený medzi študentmi. Veľkým plusom je čistý a priestranný priestor s dvomi terasami, grilom a záhradným barom. Čapuje sa tankové pivo Kozel, Pilsner Urquell, Šariš Red, Hoegarden a Leffe.

Vozovka Hill (Konštantína Čulena 12)

Tento obľúbený a priestranný pub nájdete na kopci za zimným štadiónom na Družbe. Je držiteľom striebornej plakety Trnavskej 13 na minuloročnom pochode. Kapacita podniku je 80 miest na sedenie a 100 miest na letnej terase.
V ponuke čapovaných pív je Starobrno 10°, Krušovice 10° a 12° a tmavý Zlatý bažant. K pochodu pripravujú prekvapenie na grile.

Trnavský dvor (Zelenečská 16)

Podnik je známy vďaka rôznym súťažiam (napr. varenie guláša), ktoré sú jedinečné v Trnave. Ponúka denné menu, pizzu a príjemné posedenie. K dispozícii je nefajčiarsky salónik a pekná terasa so športovými prenosmi na plátne. Každú letnú sobotu je zábava pri živej hudbe, čapuje sa tankový Zlatý Bažant. 
Počas pochodu Trnavská 13 sa návštevníci môžu tešiť na pečeného býka, pečené prasa, omastený chlieb s cibuľou, pečenú klobásu a kotlíkový guláš.

Irish Pub (Podjavorinskej 37)

Je najväčším pubom v Trnave, má päť poschodí a na každom z nich je výčap. Každý návštevník si vyberie svoju obľúbenú značku. Podnik má kapacitu 600 osôb a cez leto je k dispozícii aj terasa pre 130 ľudí.
Irish Pub usporadúva koncerty a je pravidelnou zastávkou na Trnavskej 13. Pivá v ponuke sú Staropramen 10°, Radegast 10°, Budvar 12°, Topvar tmavý 11°, Plzeň, Guinness 17°. Podnik ponúka pizzu, pizza štangle, rôzne dressingy a šaláty.

Grand Beer Pezinská (A.Žarnova 8)

Podnik je známy svojou dlhoročnou tradíciou. Návštevníci ocenia skvelé pivo, chutnú pizzu a originálne posedenie. Odporúčame sa osviežiť pivkom na terase v tieni stromov. V ponuke nájdete Svijany (známe svojou charakteristickou chuťou) a Rohozec 10°, 11°,12°, tmavé Svijany – Knežna 13°. 
Majiteľ tradične prekvapuje fajšmekrov vždy iným špeciálom. Na pochode si môžete pochutnať na guláši, cigánskej, pizze a grilovanom pstruhovi.

Blumen Cafe (Okružná 21)

Podnik je trojnásobným víťazom Trnavskej 13. Je zariadený v exotickom štýle s dreveným a ratanovým nábytkom. Pred podnikom je detské ihrisko a v lete terasa s grilom so 150 miestami na sedenie. Na pivnom pochode vedia vždy zaujať smädných a hladných návštevníkov. V podniku sa čapuje Gambrinus 10°, Kozel 11°, Pilsner 12°, Topvar tmavý 12° a Smädný mních Radler na ôsmich výčapných zariadeniach.

Aréna Pub (Beethovenova 28)

Podnik sa pravidelne zúčastňuje Trnavskej 13. Nájdete ho na Prednádraží II v nákupnom centre Cassalle. V dolnej časti budovy je príjemne sedenie pre približne 80 ľudí, kde môžete sledovať športové prenosy.
Kapacita na letnej terase je 25 miest. V ponuke je Starobrno 10°, Corgoň 10°, Zlatý bažant čierny 10° a Krušovice 12°. Zajesť si budete môcť cibuľové chleby a pre abstinentov čapujú originál Kofolu.

Espresso U Maškovej (Nám. učeného tovarišstva 5)

Tento obľúbený nefajčiarsky podnik nájdete na Kopánke v blízkosti konečnej MHD. Podnik sa v minulosti umiestnil na 3. mieste pivného pochodu Trnavská 13. Na letnej terase s kapacitou cca 80 ľudí si v lete pochutnáte na grilovaných špecialitách.
Na pochod bude v ponuke pri živej hudbe cigánska, guláš a kapustnica. V príjemnej atmosfére si môžete pochutnať na pivku Staropramen 10°, 12° a Granát.

Motobar Rock & Blues (Šrobárová 10)

Novinkou na trase je štýlová piváreň, ktorá sa spája najmä s rockovými, bluesovými, rock´n´rollovými či jazzovými koncertmi počas celého roka. Na pochode bude k dispozícii letná terasa s koncertmi pre návštevníkov. Kapacita podniku je až 300 miest. Pre hladošov budú pripravené pečené ryby, grilovaná klobása, kotlíkový guláš a bravčová a kuracia cigánska. Čapujú Krušovice 10°, Krušovice 12°, Starobrno 10° a štvorsladový Corgoň 11°.

Lovecká Koliba (Bratislavská 19)

Priestranná piváreň s letnou terasou, dobrým pivom a netradičným dreveným vybavením. Ako jedna z mála reštaurácií v Trnave ponúka špeciality z diviny a slovenskej kuchyne, organizuje zabíjačky. V ponuke má tradičné slovenské jedlá, napr. bryndzové halušky.
Pre návštevníkov pripravujú guláš z diviny, grilované koleno, bryndzové halušky a jedlá na grile. Na letnej terase bude hrať živá kapela. Čapujú Staropramen 10° a 11°.

Partizáni (Námestie SNP)

Pohoda pri tankovom pive ladí so štýlovou atmosférou a nádhernými secesnými priestormi zo začiatku 20.storočia. Počas roka podnik organizuje rôzne party. Môžete si dať šálku dobrej kávy, sypaného čaju alebo poseďte pri tankovom pive Šariš 12°. V ponuke je: Šariš Red 11°, Šariš tmavý 11°, Gambrinus 10°, Pšeničné Fénix 12°, či Birell nealko. Na pochod Trnavská 13 ponúkajú špeciality na grile, súťaž v pití piva (1 litrový Šariš, 5 súťažiacich), živú hudbu a terasu.

Route 66 (Terézie Vansovej 2)

Štýlový podnik je ideálnym miestom pre oddych, relax a zábavu. Je známy bohatým výberom jedál a nápojov, nechýba detský kútik, veľkoplošné obrazovky, obľúbené sú diskotéky a koncerty kapiel. K dispozícii bude letná terasa.
Ponuka pív je bohatá, pochutíte si Staropramene, Stella Artois, originálnom Hoegaardene, Černej hore a ďalších kvalitných značkách. Na pochode si môžete zajesť pizzu, cigánsku, utopencov a rôzne pivné špeciality.

Depo (Kollárova 15)

Miesto, kde sa stretnete s kamarátmi, známymi, kolegami a pri príjemnej hudbe si vychutnáte dobré pivo a na skvelé jedlo. Pripravené je plátno, kde sa budú premietať videoklipy a športové prenosy. Podnik má kapacitu 120 miest a priestrannú letnú terasu s vonkajším výčapom.
Čapuje sa Staropramen, Stella Artois, Leffe, Hoegaarden, Heineken a Zlatý Bažant. Na Trnavskej 13 si pochutnáte na kotlíkovom guláši, cigánskej a klobásach.

Bonusové zastávky

KRYM – Sessler (Hlavná 13)

Podnik v centre Trnavy na Hlavnej ulici pri OD Jednota v Europa pasáži. Reštaurácia ponúka príjemné posedenie na letnej terase s originálnym trnavským pivom.
Čapuje sa tu Sessler 11,5°, Sessler tmavý 13°, Sessler špeciál 20° a rezané 13° s 20°. Pre pivárov a návštevníkov Trnavskej 13 budú nachystané grilované špeciality, pizza, pagáčiky a omastený chlieb s cibuľou.

Pub Krušovice (Hornopotočná 3)

Veľmi známa a obľúbená piváreň v centre Trnavy v drevenom štýle, vyhľadávaná hlavne študentmi. Bývalý trojnásobný víťaz pivného pochodu Trnavská 13 si stále drží svoju úroveň a popularitu. Ponúka Starobrno 10°, Krušovice 10° a tmavý Zlatý bažant.

Šenk Jojo (Jánošíkova 33, roh s Kukučínovou)

Podnik sa nachádza v mestskej časti Kopánka a je obľúbený medzi tunajšími štamgastmi. Ľudia si radi hľadajú cestu do tohto milého podniku, preto sa majitelia každý rok snažia rozšíriť posedenie na letnej terase. Čapuje sa tu Bakalář 10° a tmavé Bakalář 11°, Topvar 10° + špeciál. Na Trnavskú 13 pripravujú guláš.

Pivovar Sandorf (Kamenáč, koniec lesíka)

V Prievaloch, dedinke na Záhorí, nájdete pivovar, kde sa varí výborné živé pivo. Pivá Sandorf sú nepasterizované, nefiltrované a neobsahujú žiadne stabilizátory anichemické prísady.
Pivovar usporadúva každý rok v máji obľúbený pivný festival. Varia svetlý, polotmavý a tmavý ležiak, a tiež pšeničné pivo. Na Trnavskej 13 majú vlastný stánok v Kamenáči.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2013 1:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.