reklama

V novom parlamente budú napokon štyria Trnavčania

Nedeľa 13. júna, 03:25 h
Aktualizované 13. júna o 17.00 h

Podľa oficiálnych informácií Štatistického úradu SR budú sedieť v parlamente štyria poslanci s trvalým bydliskom v Trnave.

Igor Matovič a Jozef Viskupič sa uchádzali o voličské hlasy na kandidátke strany Sloboda a Solidarita (SaS) ako členovia občianskeho hnutia Obyčajní ľudia. Na špicu SaS sa dostali z na prvý pohľad nezvoliteľných pozícií na úplnom konci kandidátky.

Obhájiť poslanecký mandát sa podarí Renáte Zmajkovičovej zo strany Smer – SD. Z rovnakej strany na pozícii č. 58 bude sedieť v poslaneckej lavici aj Marián Kovačócy, ktorý tak obhájil svoj mandát z volebného obdobia 2006-2010

Pod hranicou zvolenia na 13. mieste kandidátky SNS skončil Trnavčan Jozef Ďuračka. Jeho strana získala 9 mandátov, Ďuračka je štvrtým náhradníkom.

Primátor Trnavy Štefan Bošnák z KDH obsadil 25. priečku, hnutie získalo v národnej rade 15 kresiel.

V parlamente bude naisto sedieť Július Brocka, súčasný poslanec za KDH, ktorý býva neďaleko Trnavy v Križovanoch nad Dudváhom, Kátlovčan Alojz Přidal získal posledné 15. miesto v parlamentnej lavici za KDH.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2010 3:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, VOĽBY 2010. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V novom parlamente budú napokon štyria Trnavčania”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.