reklama

V novom parlamente budú napokon štyria Trnavčania

Nedeľa 13. júna, 03:25 h
Aktualizované 13. júna o 17.00 h

Podľa oficiálnych informácií Štatistického úradu SR budú sedieť v parlamente štyria poslanci s trvalým bydliskom v Trnave.

Igor Matovič a Jozef Viskupič sa uchádzali o voličské hlasy na kandidátke strany Sloboda a Solidarita (SaS) ako členovia občianskeho hnutia Obyčajní ľudia. Na špicu SaS sa dostali z na prvý pohľad nezvoliteľných pozícií na úplnom konci kandidátky.

Obhájiť poslanecký mandát sa podarí Renáte Zmajkovičovej zo strany Smer – SD. Z rovnakej strany na pozícii č. 58 bude sedieť v poslaneckej lavici aj Marián Kovačócy, ktorý tak obhájil svoj mandát z volebného obdobia 2006-2010

Pod hranicou zvolenia na 13. mieste kandidátky SNS skončil Trnavčan Jozef Ďuračka. Jeho strana získala 9 mandátov, Ďuračka je štvrtým náhradníkom.

Primátor Trnavy Štefan Bošnák z KDH obsadil 25. priečku, hnutie získalo v národnej rade 15 kresiel.

V parlamente bude naisto sedieť Július Brocka, súčasný poslanec za KDH, ktorý býva neďaleko Trnavy v Križovanoch nad Dudváhom, Kátlovčan Alojz Přidal získal posledné 15. miesto v parlamentnej lavici za KDH.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2010 3:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, VOĽBY 2010. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V novom parlamente budú napokon štyria Trnavčania”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.