reklama

Poslancami za obvod Trnava budú v krajskom parlamente štyria kandidáti pravice, štyria nezávislí a jeden kandidát Smeru

Štyria kandidáti pravicovej koalície, štyria nezávislí a jeden kandidát strany Smer-SD. Také je zloženie poslancov zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja za volebný obvod Trnava, ktorý má deväť kresiel v štyridsaťčlennom krajskom parlamente.

Pravicová koalícia OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SaS, KDH, SPOLU, ŠANCA, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ZA ĽUDÍ, SME RODINA a OKS získala v krajských voľbách 29. októbra 2022 v trnavskom volebnom obvode štyri poslanecké kreslá z deviatich.

Do krajského parlamentu boli za koalíciu zvolení Marián Viskupič, Branislav Kramár, Zuzana Bošnáková a Rastislav Mráz.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Poslancami za volebný obvod Trnava sa stanú aj štyria nezávislí kandidáti Marián Galbavý, Matej Lančarič, Marek Neštický a Ivan Dobrovodský, ako aj jediný úspešný kandidát strany Smer-SD Štefan Krištofík.

Najviac hlasov získal Marián Viskupič (10 082), na druhom mieste skončil Branislav Kramár (8 994 hlasov), tretia sa umiestnila Zuzana Bošnáková so ziskom 8 496 voličských hlasov.

Štvrtý zvolený Marián Galbavý dostal dôveru 8 176 voličov, na piatom mieste skončil Matej Lančarič (7 490), šiesteho Rastislava Mráza zakrúžkovalo 6 936 voličov.

Štefan Krištofík sa dostal zo zastupiteľstva vďaka 6 055 hlasom, z ôsmeho miesta postúpil vicežupan a jediný úpsešný kandidát za Lepšiu Trnavu Marek Neštický (5 927 hlasov) a posledným úspešným kandidátom vo volebnom obvode Trnava je Ivan Dobrovodský, ktorého zvolilo 5 677 ľudí.

Pod čiarou na 10. mieste skončil Maroš Sagan (nezávislý), na zvolenie mu nepostačovalo 5 417 hlasov.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2022 6:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2022, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.