reklama

Poslancami za obvod Trnava budú v krajskom parlamente štyria kandidáti pravice, štyria nezávislí a jeden kandidát Smeru

Štyria kandidáti pravicovej koalície, štyria nezávislí a jeden kandidát strany Smer-SD. Také je zloženie poslancov zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja za volebný obvod Trnava, ktorý má deväť kresiel v štyridsaťčlennom krajskom parlamente.

Pravicová koalícia OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SaS, KDH, SPOLU, ŠANCA, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ZA ĽUDÍ, SME RODINA a OKS získala v krajských voľbách 29. októbra 2022 v trnavskom volebnom obvode štyri poslanecké kreslá z deviatich.

Do krajského parlamentu boli za koalíciu zvolení Marián Viskupič, Branislav Kramár, Zuzana Bošnáková a Rastislav Mráz.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Poslancami za volebný obvod Trnava sa stanú aj štyria nezávislí kandidáti Marián Galbavý, Matej Lančarič, Marek Neštický a Ivan Dobrovodský, ako aj jediný úspešný kandidát strany Smer-SD Štefan Krištofík.

Najviac hlasov získal Marián Viskupič (10 082), na druhom mieste skončil Branislav Kramár (8 994 hlasov), tretia sa umiestnila Zuzana Bošnáková so ziskom 8 496 voličských hlasov.

Štvrtý zvolený Marián Galbavý dostal dôveru 8 176 voličov, na piatom mieste skončil Matej Lančarič (7 490), šiesteho Rastislava Mráza zakrúžkovalo 6 936 voličov.

Štefan Krištofík sa dostal zo zastupiteľstva vďaka 6 055 hlasom, z ôsmeho miesta postúpil vicežupan a jediný úpsešný kandidát za Lepšiu Trnavu Marek Neštický (5 927 hlasov) a posledným úspešným kandidátom vo volebnom obvode Trnava je Ivan Dobrovodský, ktorého zvolilo 5 677 ľudí.

Pod čiarou na 10. mieste skončil Maroš Sagan (nezávislý), na zvolenie mu nepostačovalo 5 417 hlasov.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2022 6:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2022, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.