reklama

Rýchlu metódu asfaltovania použili prvý raz na Rázusovej ulici

Počas utorňajšieho dopoludnia realizovala spoločnosť Bitunova pre mesto Trnava nový asfaltový povrch na Rázusovej ulici v Trnave.„Ide o rýchlu metódu rekonštrukcie komunikácie nanesením asfaltovej emulzie v dvoch 8mm vrstvách. V priebehu približne štyroch hodín bude cesta znovu otvorená pre dopravu,“ vysvetlil nám pracovník zvolenskej spoločnosti priamo na mieste.

Po novom asfalte jazdili autá už asi štyri hodiny od uzavretia cesty

Pre stavebné práce bola Rázusova ulica v asi 150 – metrovom úseku na niekoľko hodín úplne uzavretá pre dopravu v smere od Kollárovej ulice.
Na našu otázku, či nebolo možné ponechať otvorenú pre autá aspoň polovicu cesty, zodpovedný pracovník uviedol: „Pôvodne sme to chceli riešiť týmto spôsobom, ale z dôvodu šírky vozovky a stroja, ktorý asfaltovú emulzia pokladá, to nebolo možné zrealizovať.“

Hoci dodávateľ stavby zabezpečil na vstupe od Kollárovej ulice dvoch označených pracovníkov, určených na odkláňanie dopravy, pri budove Právnickej fakulty (bývalá stará poliklinika) sa tvorili zápchy.
Vodiči, ktorí plánovali odbočiť na Rázusovu ulicu do centra, aj napriek jasným znameniam stavbárov, aby pokračovali v jazde, často zastavovali, snažiac sa zisiť informácie o dôvodoch dopravného obmedzenia.

„V Trnave sme túto rýchlu metódu použili po prvý raz. Pokiaľ sa osvedčí, a s kvalitou povrchu bude mesto ako investor aj vodiči spokojní, tak myslím si, že nič nebráni tomu, aby túto technológiu využili aj v iných lokalitách,“ dodal zástupca stavebnej spoločnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2010 6:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rýchlu metódu asfaltovania použili prvý raz na Rázusovej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.