reklama

Do Trnavy po prvý raz zavítajú Vegánske hody

V sobotu 4. mája do Trnavy po prvýkrát zavítajú Vegánske hody so svojim konceptom festivalu trvalo udržateľného a ohľaduplného stravovania. Premiérovo sa na nich práve v Trnave predstaví aj Vegánska Maďarská klobaňa.

Námestie svätého Mikuláša v Trnave už túto sobotu, 4. mája, bude hostiť festival Vegánske hody, ktorý je vo všeobecnosti najväčší vegánsky food festival na Slovensku.

Tie budú mať v Trnave svoju premiéru a organizátori očakávajú účasť viac ako päťtisíc návštevníkov a návštevníčok. Pripravených bude pätnásť stánkov z radov reštaurácií či bistier s ponukou rastlinných špecialít, ako aj obchodov s vegánskou kozmetikou a drogériou netestovanou na zvieratách.

Súčasťou festivalu je aj sprievodný program v podobe zaujímavých prednášok a kuchárskych show.

Ilustračné foto: Humánny pokrok

O tom, aká vie byť vegánska strava pestrá, plnohodnotná a zároveň chutná sa všetci zúčastnení a zúčastnené budú môcť presvedčiť vďaka širokej ponuke predajcov. Koncept moderného bistra, s ponukou zdravej formy fast foodu, prinesie na podujatie vegánske verzie kebab wrapu či cheese burgru a nebudú chýbať ani batátové hranolky.

Vďaka bratislavskému vegánskemu bistru si nájdu cestu do Trnavy aj tradične obľúbené plnené pirohy a halušky s rastlinnou bryndzou – vryndzou.

Núdza nebude ani o sladké dobroty v podobe najrôznejších koláčov, zákuskov či donutov. O osvieženie sa postarajú predajcovia ponúkajúci limonády, ovocné šťavy, čapovanú kombuchu, mušt, cider či víno.

„Sme veľmi radi, že môžeme náš festival trvalo udržateľného a ohľaduplného stravovania rozširovať aj do ďalších miest a už túto sobotu ho vôbec po prvý raz priniesť aj do Trnavy. Práve na trnavských Vegánskych hodoch bude mať svoju premiéru aj vegánska verzia maďarskej klobásy, ktorá sa na trh dostala koncom minulého roka a svojou autentickou chuťou maďarských klobás si získala zástupy fanúšikov,“ povedal Roman Facuna, zo združenia Humánny pokrok, ktoré podujatie organizuje.

Na podujatí budú k zakúpeniu aj ostatné trvanlivé či balené potraviny, ako rastlinné alternatívy mliečnych a mäsových výrobkov, sladké a slané pochutiny či prírodná vegánska kozmetika a drogéria netestovaná na zvieratách.

Ilustračné foto: Humánny pokrok

V sprievodnom programe sa v prednáškach predstaví Alexandra Demetrianová z Humánneho pokroku, ktorá priblíži kampaň za zákaz kožušinových chovov na Slovensku a vegánsky výživový poradca Radek Látal, ktorý porozpráva o tom, ako sa správne vegánsky stravovať.

V kuchárskych show budú mať návštevníci a návštevníčky možnosť vidieť ako si pripraviť mrkvovú chia kašu s čokoládou či smaženú veggie ryžu.

Vegánske hody sú príkladom festivalu, ktorý dbá na blaho zvierat a zároveň životného prostredia, preto v rámci minimalizácie odpadu budú všetky poháre na podujatí umývateľné a všetok riad kompostovateľný.

Vstup na podujatie je tradične voľný, ako vo všetkých mestách, kde sa festival koná a podrobný program podujatia a ponuku predajcov nájdete na stránke www.veganskehody.sk/trnava.

(ts)

O Vegánskych hodoch

Vegánske hody začali svoje aktivity od roku 2009 a od roku 2013 fungujú ako občianske združenie.

Sú neziskovým podujatím, ktorého cieľom je propagácia práv zvierat, ochrany životného prostredia a zdravého životného štýlu prostredníctvom vegánskych pokrmov a za pomoci sprievodných podujatí ako prednášky, diskusie, workshopy a premietania. Do vegánskych hodov sa môže zapojiť každý – počínajúc profesionálnymi kuchármi z miestnych a zahraničných reštaurácií, až po amatérov. Vstup na podujatie je tradične voľný.

O Humánnom pokroku

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť.

Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2019 19:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do Trnavy po prvý raz zavítajú Vegánske hody”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.