reklama

Pred stánkami s vegánskym jedlom sa tvorili rady. Pristavovali sa aj okoloidúci svadobčania

Tisíce ľudí zavítali v sobotu 4. mája na Námestie svätého Mikuláša v Trnave, aby si pochutnali na vegánskych burgroch, pirohoch či haluškách. Premiéra Vegánskych hodov v tomto meste zožala úspech a organizátori už teraz plánujú v Trnave ďalšie podujatie.

Festival Vegánske hody, ktoré sa v sobotu 4. mája 2019 premiérovo konali v Trnave, zaplnili Námestie svätého Mikuláša tým najlepším z ponuky rastlinných špecialít od lokálnych aj vzdialenejších reštaurácií, bistier, či stánkov s vegánskou kozmetikou a drogériou netestovanou na zvieratách.

Prilákali sem tisícky nadšených a zvedavých ľudí a zaujali aj okoloidúcich svadobných hostí, ktorí sa pristavovali pri jednotlivých stánkoch.

Aj napriek predpovediam nepriaznivého počasia sa organizátori rozhodli podujatie nezrušiť, čo sa nakoniec ukázalo ako dobré rozhodnutie. Až na pár momentov bolo celé podujatie bez dažďa, a tak aj vďaka priaznivému počasiu tu vládla počas celého dňa skvelá atmosféra a ľudia si pochvaľovali aj výber priestoru, kde sa podujatie konalo.

FOTO: Tomáš Kuša Photography

Spestrením bol sprievodný program, ktorý sa niesol v duchu zaujímavých prednášok a kuchárskych show.

Zúčastnených predajcov potešil veľký záujem návštevníkov a návštevníčok o rastlinné jedlo, ktorý bol väčší, ako samotný predajcovia očakávali. Najväčšie rady sa tvorili pred stánkom miestneho vegánskeho bistra, známeho svojou ponukou street foodu, ako vegánsky kebab wrap či cheeze burger.

Dve prevádzky tu ponúkali aj tzv. Beyond burger, známu rastlinnú alternatívu hovädzieho burgru.

Návštevníci a návštevníčky si pochutnávali aj na pirohoch či haluškách s vegánskou bryndzou – vryndzou, robi rezňoch, raw dobrotách či sladkých maškrtách v podobe donutov, koláčov a zákuskov vyrobených výlučne z rastlinných surovín.

FOTO: Tomáš Kuša Photography

„Vieme, že dopyt po rastlinných jedlách v Trnave je veľký a do budúcnosti predpokladáme jeho ďalší nárast. Preto na najbližšom podujatí plánujeme rozšíriť gastro zónu o ďalšie prevádzky, ponúkajúce chutné vegánske pokrmy. Za úspešný priebeh vôbec prvého ročníka nášho podujatia v tomto meste vďačíme aj mestu Trnava, ktoré bolo partnerom podujatia a vďaka pozitívnym ohlasom už teraz začíname s prípravami ďalších Vegánskych hodov v Trnave, ktoré by sa mali konať ešte v priebehu tohto roku,“ prezradil Roman Facuna zo združenia Humánny pokrok, ktoré podujatie organizuje.

Pre viac informácií o aktuálnych termínoch najbližších Vegánskych hodov sledujte www.facebook.com/veganskehody.sk.

Vegánske hody sa od roku 2009 každoročne konajú v Bratislave a postupne sa rozširujú aj do ďalších miest. Podujatie sa v súčasnosti konalo v Bratislave, Košiciach, Žiline, a teraz po prvý raz aj v Trnave, pričom organizátori na tento rok oznámili ďalšie nové podujatia aj v Prešove a Banskej Bystrici. Len za posledný rok tieto podujatia navštívilo spolu viac ako 23 000 ľudí.

(Michaela Janíková / TS)

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2019 15:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pred stánkami s vegánskym jedlom sa tvorili rady. Pristavovali sa aj okoloidúci svadobčania”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.