reklama

Vo Vlčkovciach bude originálny festival Fiesta del Mar. Prinesie temperament diaľok

Festival hudby, kultúry a gastronómie prímorských krajín, temperament a vôňa diaľok: tak znie podtitul akcie FIESTA DEL MAR, ktorá sa uskutoční o týždeň 17. júla od 14. hodiny v Motoreste ESO vo Vlčkovciach. Čakajú na vás rytmy Afriky, Latinskej Ameriky aj južnej Európy, skvelé exotické jedlá a ďalšie atrakcie v krásnom prostredí historickej Panskej záhrady.

V programe vystúpia AZÚCAR CUBANA, MARTIN BIES & FLAMENCO CLAN, EMPIRE MANDINQUE, Peter Adamov Band, Miro Žiarislav Švický, LPS, Latino Band, Nighfall, Storm a Banda.
V rámci sprievodných akcií môžete vyskúšať angolskú špecialitu Fesuanga v podaní naturalizovaného Trnavčana Dudu Jacinta, ochutnať vína od Vinárstva Blaho zo Zelenča, deťom bude k dispozícii Tarzania dráha.

ČO MÔŽETE VIDIEŤ A ZAŽIŤ NA FESTIVALE FIESTA DEL MAR:

HUDBA:
Africký kontinent a štát Senegal bude zastupovať skupina Bougarabou – Empire Mandingue, ktorá vznikla v Dakare a od šesťdesiatych rokov pôsobí v Senegale a neskôr v Európe.  Pri ich hudobnom umení sa môžete ponoriť do najhlbších afrických koreňov hudby využívajúc pritom tradičné africké nástroje ako djembe, sabar, doums, bubny soroubas a bougarabous, balafon… Predstavia sa hudbou,tancom a workshopom afrických perkusií.

Azúcar Cubana

Latinsko-americká Azúcar Cubana kombinuje excelentným spôsobom tradičnú kubánsku hudbu s výsostne súčasnými aranžmánmi a prezentuje vo svojom repertoári rôznosť štýlov karibskej oblasti salsa, son mereque,cumbia, bolero, ch cha.

Martin Bies & Flamenco Clan prinášajú hudbu a tanec horúcej Andalúzie v majstrovskom podaní najvýznamnejšieho slovenského interpreta tohto žánru.

CATERING:
Okrem tradičných reštauračných jedál a nápojov počas trvania festivalu máte v cene vstupenky rizoto na španielsky spôsob s darmi mora – Paella, angolské národné jedlo Fesua, ochutnávku kvalitných vín spoločnosti Vinárstvo Blaho, ako aj Tarzaniu dráhu – atrakciu pre deti i dospelých.

MIESTO A ČAS:
Akcia trvá počas celého dňa v sobotu 17. júla v priestoroch Panskej záhrady – Motorestu ESO vo Vlčkovciach asi 8 kilometrov od Trnavy.

OFICIÁLNY PLAGÁT:

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2010 0:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.