reklama

Na Ekofest prišlo viac ľudí ako vlani, stánkari nápor nezvládali

Tretí ročník ekologicky orientovaného benefičného hudobného festivalu Ekofest sa uskutočnil 16. júla 2010 v Mestskom amfiteátri v Trnave. V rámci hudobného programu vystúpili kapely: Delikatesa, Načo Názov, Zotrwačnosť, Totální Nasazení, Konflikt, Davová psychóza, Arzén a ČECHOMOR. Atmosféra bola výborná, návštevníci si koncerty poriadne užili.

Skupina Načo názov

Najväčší ošiaľ a úspech zožali kapely Konflikt, Davová Psychóza a najmä Čechomor. Príjemné prekvapenie fanúšikom Čechomoru spôsobila svojou účasťou speváčka Lenka Dusilová, ktorá s kapelou vystupuje skôr výnimočne.

Vysoký záujem bol aj o sprievodný program, v rámci ktorého sa v klubových priestoroch novej budovy premietali dokumentárne filmy, konali sa tam besedy na rôzne environmentálne témy a problémy, ktorých súčasťou boli aj otvorené diskusie. Výtvarník Martin Kochan tam prezentoval svoju vernisáž. Ďalšie dve vernisáže boli vystavené v parčíku za fontánou, kde mali svoje infostánky aj ochranárske združenia: Greenpeace, VLK, Priatelia Zeme a Vegáni. Mimoriadny záujem bol o film Strážca divočiny, ktorému predchádzala beseda priamo s jeho autormi – ekológom Erikom Balážom a Robertom Rajchlom.

Mnohí z účastníkov festivali sa zúčastnili aj diskusií na enviromentálne témy

Každým rokom pozorujeme zvyšujúci sa záujem návštevníkov aj o environmentálny program, čo je pre nás veľmi dobrým znamením. Počet návštevníkov na besede a najmä premietaní spomínaného filmu Strážca divočiny bol rekordný a záujemcov dokonca neodradil ani zlý vzduch, spôsobený pokazenou vzduchotechnikou v novej budove amfiteátra.

Návštevnosť prekonala aj v tomto roku tisícku, oproti vlaňajšku bolo o zopár desiatok návštevníkov viac a tak predpokladáme, že počet ruží z tretieho ročníku by mohol byť o čosi väčší, ako vlani. Niektorí mladší návštevníci síce po koncerte Davovej Psychózy odišli, no vystriedali ich pred vystúpením kapiel Arzén a Čechomor prevažne starší návštevníci. Návštevnosť ale nezvládali stánky s občerstvením, ktoré však nezabezpečovali a nemali organizátori Ekofestu, ale prevádzkovateľ amfiteátra – Amfik s.r.o. Mnohí návštevníci boli oprávnene nespokojní s tým, že na občerstvenie museli príliš dlho čakať v radoch. Ďalší sa sťažovali na prehnané ceny, ako aj na veľmi chabú ponuku jedál. Pred podujatím nemali ani vynesené smetné koše a naši návštevníci nemali kam dávať odpad. Odpadky z preplnených košov vypadávali a k čiastočnej náprave došlo až po našej sťažnosti. Ak sa do budúcnosti prístup prevádzkariek nezmení, donúti nás to prehodnotiť usporiadanie Ekofestu v Mestskom amfiteátri.

(Tlačová správa organizačného štábu EKOFEST-u 2010)


Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2010 1:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Ekofest prišlo viac ľudí ako vlani, stánkari nápor nezvládali”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.