reklama

Na Ekofest prišlo viac ľudí ako vlani, stánkari nápor nezvládali

Tretí ročník ekologicky orientovaného benefičného hudobného festivalu Ekofest sa uskutočnil 16. júla 2010 v Mestskom amfiteátri v Trnave. V rámci hudobného programu vystúpili kapely: Delikatesa, Načo Názov, Zotrwačnosť, Totální Nasazení, Konflikt, Davová psychóza, Arzén a ČECHOMOR. Atmosféra bola výborná, návštevníci si koncerty poriadne užili.

Skupina Načo názov

Najväčší ošiaľ a úspech zožali kapely Konflikt, Davová Psychóza a najmä Čechomor. Príjemné prekvapenie fanúšikom Čechomoru spôsobila svojou účasťou speváčka Lenka Dusilová, ktorá s kapelou vystupuje skôr výnimočne.

Vysoký záujem bol aj o sprievodný program, v rámci ktorého sa v klubových priestoroch novej budovy premietali dokumentárne filmy, konali sa tam besedy na rôzne environmentálne témy a problémy, ktorých súčasťou boli aj otvorené diskusie. Výtvarník Martin Kochan tam prezentoval svoju vernisáž. Ďalšie dve vernisáže boli vystavené v parčíku za fontánou, kde mali svoje infostánky aj ochranárske združenia: Greenpeace, VLK, Priatelia Zeme a Vegáni. Mimoriadny záujem bol o film Strážca divočiny, ktorému predchádzala beseda priamo s jeho autormi – ekológom Erikom Balážom a Robertom Rajchlom.

Mnohí z účastníkov festivali sa zúčastnili aj diskusií na enviromentálne témy

Každým rokom pozorujeme zvyšujúci sa záujem návštevníkov aj o environmentálny program, čo je pre nás veľmi dobrým znamením. Počet návštevníkov na besede a najmä premietaní spomínaného filmu Strážca divočiny bol rekordný a záujemcov dokonca neodradil ani zlý vzduch, spôsobený pokazenou vzduchotechnikou v novej budove amfiteátra.

Návštevnosť prekonala aj v tomto roku tisícku, oproti vlaňajšku bolo o zopár desiatok návštevníkov viac a tak predpokladáme, že počet ruží z tretieho ročníku by mohol byť o čosi väčší, ako vlani. Niektorí mladší návštevníci síce po koncerte Davovej Psychózy odišli, no vystriedali ich pred vystúpením kapiel Arzén a Čechomor prevažne starší návštevníci. Návštevnosť ale nezvládali stánky s občerstvením, ktoré však nezabezpečovali a nemali organizátori Ekofestu, ale prevádzkovateľ amfiteátra – Amfik s.r.o. Mnohí návštevníci boli oprávnene nespokojní s tým, že na občerstvenie museli príliš dlho čakať v radoch. Ďalší sa sťažovali na prehnané ceny, ako aj na veľmi chabú ponuku jedál. Pred podujatím nemali ani vynesené smetné koše a naši návštevníci nemali kam dávať odpad. Odpadky z preplnených košov vypadávali a k čiastočnej náprave došlo až po našej sťažnosti. Ak sa do budúcnosti prístup prevádzkariek nezmení, donúti nás to prehodnotiť usporiadanie Ekofestu v Mestskom amfiteátri.

(Tlačová správa organizačného štábu EKOFEST-u 2010)


Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2010 1:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Ekofest prišlo viac ľudí ako vlani, stánkari nápor nezvládali”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.