reklama

Miera nezamestnanosti sa v trnavskom regióne prehupla cez šesť percent

Miera evidovanej nezamestnanosti na území trnavského regiónu (okresy Trnava a Hlohovec) dosiahla k 30. júnu 2010 podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny 6,17%. V porovnaní s predošlým mesiacom prišlo k zvýšeniu miery nezamestnanosti o 0,24 percenta. Z celkového počtu 46 regiónov Slovenska je Trnava na štvrtej priečke. Nižšia miera nezamestnanosti je len v Bratislave (3,72), Pezinku (5,70) a Galante (6,04). Najlepšiu päticu regiónov dopĺňajú Piešťany s 7,37 percentami.

Na území Slovenska boloku koncu júna bez práce 12,34% percenta, mesiac predtým o 0,10% menej.

Z celkového počtu 69 296 ekonomicky aktívnych obyvateľov trnavského regiónu sa v minulý mesiac uchádzalo o prácu 4783 ľudí. Asi päť stoviek z tohto počtu v súčasnosti nemôže nastúpiť do práce. Medzi dôvody patria vzdelávanie a a príprava pre trh práce, dočasná pracovná neschopnosť, OČR či absolvenstslká prax.
Disponibilný počet uchádzačov, teda tých, ktorí môžu okamžite nastúpiť do zamestnania, bol v júni 4275. Ku koncu minulého mesiaca bolo v regióne voľných 82 pracovných miest.

Najväčší počet uchádzačov o zamestnanie je na území trnavského regiónu v evidencii kratšie ako tri mesiace (1606), nasledujú ľudia bez práce viac ako dvanásť mesaiacov (1064) a napokon nezamestnaní evidovaní štyri až šesť mesiacov. Pre zaujímavosť, dlhšie ako 48 mesiacov je v regióne evidovaných 98 ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2010 19:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.