reklama

Kruhová križovatka na Ružindolskej bude. Najprv sa ale musia dohodnúť mesto a VÚC

Dopravná situácia na križovatke ulíc Ružindolská, Suchovská, Moyzesova pri sídle Západoslovenskej energeticky býva najmä v čase ranných špičiek kritická. Najväčšie problémy čakajú na vodičov prichádzajúcich ku križovatke z Moyzesovej ulice a rovnako tak od Suchej nad Parnou.
Na križovatke sa už stalo množstvo kolízií, keďže prejazd križovatkou nemožno ani zďaleka považovať za bezpečný a pohodlný. Menej skúsení vodiči mávajú často značné problémy s prejazdom z jednej vedľajšej cesty na druhú, rovnako tak pre hustotu premávky na križovatke nie je práve jednoduché odbočenie z vedľajších ciest smerom doľava.

Termíny realizácie kruhovky zatiaľ nikto konkretizovať nechce

O výstavbe bezpečnejšej kruhovej križovatky sa uvažuje už niekoľko rokov. Kameňom úraz je skutočnosť, že dve cesty – Ružindolská a Suchovská patria Trnavskému samosprávnemu kraju, kým Moyzesova je v majetku mesta Trnava. Ako to už býva, pokiaľ sa dve samostatne fungujúce inštitúcie nedohodnú na financovaní investície a zosúladení jednotlivých krokov, k zásadnému a tak potrebnému riešeniu súčasného stavu nedôjde.

“Zo strany mesta je snaha, aby bol projekt realizovaný. Obe strany sú si vedomé skutočnosti, že situáciu v tejto lokalite chceme zlepšiť. Väčším hráčom je v tomto prípade VUC-ka, pretože vlastní dve z troch ciest. Napriek tomu s iniciatívou výstavby kruhovej križovatky prišlo mesto. Loptička je teraz na strane samosprávneho kraja, z našej strany je ochota sa dohodnúť na spoločných krokoch a finančnej participácii na vynaloženej investícii,” ozrejmil vedúci Úseku inžinierskeho urbanizmu a územno-technických informácií na Mestskom úrade v Trnave Ing. Ján Kánik.

Odbor dopravy Trnavského samosprávneho kraja prostedníctvom hovorcu úradu Ivana Krajčoviča povtrdil, že sa o projekt zaujíma. “Rekonštrukcia križovatky Ružindolská, Suchovská a miestnej komunikácie Š. Moyzesa je v súčasnosti v prípravnej fáze. Prebiehajú rokovania s Mestským úradom Trnava o spôsobe spolupodieľania sa zúčastnených strán na tejto investičnej akcii. Konkrétnejšie informácie o termíne začatia stavebných prác a finančnej náročnosti projektu budú známe až po doriešení finančného krytia investičnej akcie a následnom uzatvorení príslušnej zmluvnej dokumentácie,” sprostredkoval stanovisko vyššieho územného celku I. Krajčovič.

Mesto participovalo spoločne s VÚC v nedávnej minulosti na dvoch podobných projektoch – výstavbe kruhovej križovatky pri Obchodnej akadémii na Špačinskej a rovnako na realizácii kruhovky Trstínska – Ružindolská. A hoci obaja partneri, teda mesto aj kraj, momentále  sužujú finančné suchoty, vodiči prechádzajúci týmto úsekom sú si naistom: zmena dnešného stavu by mala byť pre úradníkov prioritou.

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2010 15:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Kruhová križovatka na Ružindolskej bude. Najprv sa ale musia dohodnúť mesto a VÚC”

 1. 1
  Bubo says:

  neprajem nikomu aby zažíval každé ráno a niekdy aj poobede trápenie ako my čo chodime od suchej, košolnej, zvončína, orešan.
  na tú okružnu krizovatku čakáme jak na spasenie, nech už začnú!!!!!

 2. 2
  Blue devil says:

  mna by zaujimalo, ako sa do prace prevexluje ujko zupan………………..

 3. 3
  LOLOFON says:

  ak začnú budú ju robiť dva roky , ako Nitriansku a možno i viac. Chrováti za dva roky urobili dialnicu k moru a tu to budú plácať dvaja ožarní robotníci s jednou lopatou. A bude to ešte horšie:))) počas výstavby. TT má pamäť.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.