reklama

Zosnulého poslanca Opatovského nahradí bývalý podpredseda TTSK Pullman

Primátor mesta Trnava Štefan Bošnák zvolal na štvrtok 9. septembra mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva (MZ).
Jediným bodom programu má byť vymenovanie náhradníka za zosnulého poslanca MZ Karola Opatovského (KDH). Prvým náhradníkom je na základe výsledkov komunálnych volieb z roku 2006 Augustín Pullman z SDKÚ-DS.
Pullman do januára 2010 pôsobil na poste podpredsedu Trnavského samosprávneho kraja, poslancom MZ v Trnave bol aj v predchádzajúcom volebnom období v rokoch 2003-2006.

Augustín Pullman

Volebný zákon ukladá poslancom zastupiteľstva povinnosť vyhlásiť nastúpenie náhradníka do 15 dní po tom, čo sa uvoľnil mandát a odovzdať náhradníkovi osvedčenie o tom, že sa stal poslancom. Primátor mesta je  zo zákona povinný toto osvedčenie podpísať.

V aktuálnom volebnom období budú ešte dve zasadnutia MZ: 19. októbra a 30. novembra. Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 27. novembra 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 1. septembra 2010 15:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.