reklama

Návštevnosť trnavského jarmoku prekonala očakávania

Nekonečné davy ľudí, počasie o poznanie lepšie ako očakávali meteorológovia a pomerne spokojní obchodníci. Takto, niekoľkými slovami, možno charakterizovať Tradičný trnavský jarmok 2010.

Nekonečná rieka návštevníkov sa tiahla trnavským jarmokom od štvrtkového popoludnia až do nedeľňajšieho podvečera. Viacerí predajcovia sa zhodli, že čo do počtu ľudí sa tohtoročný jarmok prekonal.
„Sedím tu od samého začiatku jarmoku. Dnes je nedeľa a ľudí stále neubúda. Neviem, či za to môže dobré počasie, ale mám pocit, že do Trnavy prišlo naozaj veľa jarmočiarov,“ zhodnotila staršia pani z jedného z remeselníckych stánkov na Trojičnom námestí.

Jej slová potvrdila aj predavačka hračiek Zuzana: „Predávam na jarmoku už piaty raz a na také množstvo ľudí si nepamätám. Tržby síce počtu ľudí úplne nezodpovedajú, ale budeme spokojní,“ skonštatovala s úsmevom.
Bez úsmevu, iskry a zjavne unavení boli v sobotu večer predavači cigánskej pečienky a burčiaku pri dome kultúry. Trojica vystrojená v typických bielych plášťoch využila krázku pauzu na cigaretku a sediac na múriku bufetári neskrývali únavu. „Ťaháme už tretí deň od rána do neskorého večera. Máme toho plné zuby, obsluhujeme takmer bez zastavenia. Ale na druhej strane, vyzerá to na slušný zárobok,“ neskrývajú zmiešané pocity únavy a radosti z dobrého kšeftu.

Na riaditeľa Tradičného trnavského jarmoku Jozefa Jakubca sme natrafili v nedeľu popoludní. „V prvom rade ma teší, že vyšlo počasie. Dážď visel vo vzduchu ale tentoraz sme mali šťastie, lebo Trnavu tesne obišiel. Rozprával som aj s niekoľkými predajcami a vyzerá to tak, že budú spokojní. Ľudí prišlo veľa, ale odhadnúť presný počet si netrúfam. Rádovo ide o desaťtisíce návštevníkov,“ prehodil s nami v krátkom rozhovore.

S veľkým úspechom sa stretlo aj rámcové podujatie Stredovek pod hradbami, kultúru na Trojičnom námestí potiahli najmä Vidiek, Slniečko či Hudba z Marsu. Jedinečnú atmosféru priniesol aj sobotňajší fakľový sprievod z Bernolákovho sadu na Trojičné námestie.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2010 1:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Návštevnosť trnavského jarmoku prekonala očakávania”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.