reklama

Pre plánovanú investíciu švajčiarskeho konzorcia vyhlási mesto stavebnú uzáveru

Mesto Trnava začalo územné konanie vo veci vyhlásenia stavebnej uzávery na pozemkoch, ktoré plánuje dlhodobo prenajať švajčiarskemu konzorciu Hidber Conslutants na výstavbu nového futbalového štadióna a komerčných priestorov.
V praxi ide o akúsi poistku, ktorá zamedzí prípadným záujemcom žiadať o získanie stavebného povolenia v lokalite, ktorá bude vymedzená stavebnou uzáverou,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Plánovaná stavbená uzávera je zatiaľ vymedzená v dvoch územiach – na Štadióne Antona Malatinského a pri supermarkete Billa. V prvom prípade je územie vymedzené zo severnej strany ulicou Dolné Bašty, z východu Halenárskou a Sladovníckou ulicou, z južnej strany Kollárovou a zo západu Športovou ulicou.
Druhú lokalitu vymedzuje zo severnej strany Spartakovská ulica a zo západu Sladovnícka.

Stavebná uzávera bude vymedzovať územie, v ktorom bude dočasne zakázaná alebo obmedzená stavebná činnosť, najmä ak by mohla sťažiť alebo znemožniť budúce využívanie územia alebo jeho organizáciu podľa pripravovaného územného plánu,“ uvádza sa v materiáli pre územné konanie.

Ústne prerokovanie projektu sa uskutoční 7. októbra na Mestskom úrade v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2010 1:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre plánovanú investíciu švajčiarskeho konzorcia vyhlási mesto stavebnú uzáveru”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.