reklama

Vianočné trhy 2017 bude organizovať mesto. Na štartovaciu investíciu odsúhlasili poslanci 90-tisíc eur z jarmoku

Vianočné trhy 2017 bude organizovať mesto Trnava. Poslanci zastupiteľstva na zasadnutí 28. februára rozhodli o odstúpení od Zmluvy o spolupráci pri zabezpečení a organizovaní Vianočných trhov so spoločnosťou Mediaflash. Na základe zmluvy organizoval súkromný subjekt trhy v rokoch 2011 – 2016.

Poslanci zároveň odsúhlasili, že na organizáciu trhov vo vlastnej réžii použije mesto Trnava na počiatočné investície zisk z Tradičného trnavského jarmoku v roku 2016, ktorý predstavoval sumu viac ako 92-tisíc eur.

Ilustračné foto: vianocnatrnava.sk

Trnavskí zastupitelia zároveň odsúhlasili uznesenie, podľa ktorého má mestský úrad pripraviť predbežný návrh organizácie Vianočných trhov do najbližšej mestskej rady v druhej polovici marca 2017.

Za návrh na odstúpenie od zmluvy hlasovalo 24 z 25 prítomných poslancov.

Nastáva otázka, kam posunieme trhy pod vedením mesta. Budú potrebné investície, aby sme Vianočné trhy posunuli do možno menej komerčnej roviny a viac ich prispôsobili tomu slávnostnému adventnému obdobiu. Ak ich hodnotíme teraz, mesto nám ožilo, možno až príliš. Aby sme zachovali nejaký pekný model vianočnej dediny, ktorú by sme vytvorili na námestí v spojení s tým správnym koloritom, navrhujem preklopiť peniaze zo zisku z jarmoku na počiatočné investície pre konanie Vianočných trhov,” navrhol v poslaneckej rozprave viceprimátor Tibor Pekarčík.

“Máme nejakú predstavu, čo všetko budeme potrebovať a koľko to bude stáť peňazí? Nemám problém s tým, že ak sa povie 90-tisíc eur, nech je. Ak je to návrh vedenia mesta, ktorý máme podporiť, chcem vedieť, čo potom,” opýtal sa na názor primátora poslanec Vladimír Butko.

“Rozdebatovávalo sa, čo si myslíme o Vianočných trhoch, o jarmoku, akým smerom sa nám akcie uberajú. Či sa chceme baviť o zvyšujúcom sa zisku alebo sa chceme baviť o skvalitnení oboch podujatí. Pri Vianočných trhoch narážame na to, že toto podujatie nie je úplne pod našou kontrolou, preto prirodzene vyvstala otázka, či by sme boli schopní ako mesto robiť to, čo sme schopní na solídnej úrovni robiť na jarmoku, aj na Vianočných trhoch. Na stole boli dve veci – vyhlásenie súťaže za nových podmienok s novými pravidlami aj s ekonomickou návratnosťou alebo tá druhá – pokúsiť sa riešiť trhy pod vlastnou taktovkou. Po diskusiách sme sa rozhodli, že má zmysel túto vec otvárať a to je jeden z dôvodov, prečo sme tento materiál o odstúpení od zmluvy predložili. Kľúčové je, či sme ochotní urobiť tú uvodnú investíciu do trhov. Nebudeme si klamať, v tejto fáze nie sme technicky pripravení na to, aby sme urobili úplne kompletné Vianočné trhy vo vlastnej réžii,” ozrejmil primátor Peter Bročka potrebu schválenia financií na úvodný rozbeh trhov pod organizačnou taktovkou mesta.

Bročka pripomenul, že nespochybňuje pôvodný koncept Vianočných trhov a pozitívny kvalitatívny posun podujatia. Nemyslí si však, že mesto nie je schopné urobiť trhy lepšie. Svoje tvrdenie opiera o úspešný trnavský jarmok v organizačnom zabezpečení mesta.

“Kľúčová otázka je – čo je to lepšie? Je to atmosféra, je to veľkorysé osvetlenie, alebo otázka, že čím láka centrum Trnavy počas zimného obdobia. A tam je to na zamyslenie. Niektoré otázky nie sú jednoduché ale pripomínam, že bez úvodnej investície by som zmenu nepodporil,” konštatoval pred poslancami trnavský primátor.

Viceprimátor Tibor Pekarčík súhlasí s primátorom a hovorí, že mesto podujatie dokáže spraviť a v inej kvalite.

“Otázne je, či chceme na Vianočných trhoch davy ľudí. Budem úprimný, bol som prvý, kto navrhol nastavenie nových pravidiel, aby ten, kto by vysúťažil trhy mal jasné pravidlá – platil by toľko a toľko za námestie, za mobiliár a nastavia sa jasné regule, ako má čo na trhoch vyzerať. Ale dohodli sme sa na inom modeli a verím, že budeme vedieť spraviť pekné Vianočné trhy,” povedal.

Zmluvu so spoločnosťou Medaiflash podpísalo mesto za úradovania primátora Vladimíra Butka v roku 2011 na obdobie 10 rokov s podmienkou, že zmluvu bude možné vypovedať každý rok v období od 1. januára do 31. marca.

“Ako bývalý primátor a viceprimátor cítim potrebu niečo povedať. Každé riešenie má svoje plusy aj mínusy. Jediná istota je, že nech urobíme čokoľvek, budeme kritizovaní. Tí, čo kritizujú, to dávajú veľmi jadrne najavo a na rozdiel od doby spred 15-20 rokov je k tomu inak nastavená spoločnosť, sú iné komunikačné prostriedky a ďaleko ťažšia obrana, ako to bolo v časoch faktických,” poznamenal na úvod svojho vystúpenia V. Butko.

“Prečítal som si diskusiu na trnava-live.sk a sú tam rôzne názory. Už ma nemrzí to, že väčšina poslancov pred šiestimi rokmi rozhodla, že trhy bude robiť súkromník a nie mesto. Vtedy bolo treba oživiť mesto a zabiť toho tzv. skapatého psa. Mesto išlo v minulosti do straty, robili sme to od nuly a z ničoho. Vianočné trhy sa dajú rôznymi spôsobmi. Niekto má rád to, čo je teraz, a pravdepodobne je to väčšina a najmä mladých ľudí, a ja im rozumiem. Tí ľudia, ktorým toto nevyhovuje, tam neprídu,” skonštatoval exprimátor.

Ak mesto pôjde do projektu Vianočných trhov s víziou, že sa bude klásť dôraz na slovo vianočné, a nie trhové, tak podľa Butka “nebudeme tak ziskoví, ak budeme vôbec ziskoví, ako je tomu na jarmok”.

“Zamýšľame sa nad vážnou otázkou a vážnym rozhodnutím a mali by sme nájsť konsenzus. Mali by sme povedať chceme to takto alebo to vyskúšajme dva-tri roky takto. Vždy sa to dá zmeniť,” vyslovil sa pred hlasovaním poslaneckého zboru Vladimír Butko.

V rámci svojho vystúpenia ešte pripomenul, že ním podpísaná zmluva, ktorú v septembri 2011 schválilo mestské zastupiteľstvo, obsahovala na návrh bývalého viceprimátora Bystríka Stanka klauzulu o možnosti jej vypovedania každý rok do 31. marca.

“Je to taká zmluva, že keby som bol ja ten podnikateľ, takú zmluvu nepodpíšem,” vyjadril svoj názor počas rozpravy poslanec V. Butko.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2017 20:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

97 komentárov pre “Vianočné trhy 2017 bude organizovať mesto. Na štartovaciu investíciu odsúhlasili poslanci 90-tisíc eur z jarmoku”

 1. 1
  Larab says:

  No škoda, že to tak ľahko prešlo. Mohla byť o tom zaujímavejšia rozprava.

  Zatiaľ to teda vyzerá tak, že mesto vymenilo istý výsledok v podobe kvalitných trhov a možného zisku min. 15 tisíc Eur za neistý výsledok a výdavky v hodnote min. 90 tisíc Eur.

  Mohol mať aspoň jeden poslanec chuť tieto veci porovnať a pozriem sa na to, či by nestálo za to skúsiť rokovať s organizátorom Vianočných trhov o nových podmienkach, alebo ešte lepšie vyhlásiť súťaž na organizátora.

  • 1.1
   BF says:

   Zisk minimalne 15 tis ? Viete vobec co znamena slovo ZISK ? Lebo ak niekto zaplati 15 litrov za prenajom mestskeho majetku ktory vrati opotrebovany ci poskodeny a mesto ho musi s tych 15 tis opravovat, tak sa neda hovorit o zisku ;)

   • 1.1.1
    Larab says:

    Áno, ja viem, čo znamená slovo zisk. Len za prvé, Mediaflash tvrdí, že mestský majetok používaný pri trhoch vždy pred použitím dávali opravovať, Mesto tvrdí, že ho dávalo opravovať po vrátení. Z toho teda nevieme nič usúdiť.

    Za druhé, v rámci upravenej zmluvy sa mohlo jasne vymedziť, že opravy znáša organizátor, alebo mu už mobiliár jednoducho nedávať.

  • 1.2
   Labakan says:

   Larab kandiduj na titul bosorák,Nostradamus ,Sibila.Na osvieženie pamäti,aby bolo jasné kto za koho kope.

 2. 2
  julo says:

  90 tisic jednoznacne stacit nebude a ratajme aj naklady na mzdy uradnikov,ktori budu na tom 3 mesiace robit,

  • 2.1
   BF says:

   Omg, 90 tis nie su celkove naklady, mesto dostane spet za najomne ;)

   Ty uradnici plat dostanu ci by na tomto projekte robili alebo nie, a nebudte smiesny, to ze sa na tom bude pracovat 3 mesiace neznamena ze 8 hodin denne :)

   • 2.1.1
    Otázka says:

    Takže chceš povedať, že úradníci na mestskom úrade majú dosť času na zorganizovanie tejto akcie. Otázka č. 1 znie čo v tom voľnom čase robili doteraz. Otázka č. 2 znie či vieš čo píšeš. Podľa mňa nevieš čo šíriš.

    • 2.1.1.1
     BF says:

     Spytaj sa inak. Do roku 2011 organizovalo trhy mesto, po tom, ako ich dali mediaflashu, prepustili nejakych uradniko ? Nie ;) Takze ?

     AA – cudovat a zamslat sa mozes kolko chces ;) Tipoval by som, ze si volil Bistrika z MHD zadarmo :D Ja viem, ze Vam Brocka lezi v zaludku, no ako to tak vyzera, budete sa s tym na pekne dlhu dobu zmierit, lebo lepsieho primatora sme tu zial este nemali a su vydiet vysledky. Takze kludne si hejtujte po diskusiach, moc Vam to vsak nepomoze :)

     Nemam ziadnu obavu, ze by sa trhy pod aktualnym vedenim mesta dostali na horsiu uroven. A ci to vobec bude mesto nieco stat, sa dozvies az po trhoch, potom sa mozes ukazat zo svojim nazorom

     • 2.1.1.1.1
      aja says:

      No neviem ake su vYdiet vysledky, ale vacsina z planov zostala iba na papieri takze neviem, ci stihnu aspon polovicu z toho. A ako tak pocuvam tie šumy z okolia pana primatora tak su skoro vsetci z neho sklamani. Zda sa ti fajn len preto ze dal pekny status? Moc je opojna a prave vtedy sa ukaze ten pravy charakter cloveka, ako to zvlada..Preco od neho vsetci schopni ludia uz poutekali? A schopni zamestnanci? To o niecom vypoveda…

     • 2.1.1.1.2
      Stur says:

      Okamzite doucovanie zo slovenciny.

     • 2.1.1.1.3
      ja says:

      Ty si tak blbý že len preto aby si sa uistil v tom že si volil správne keď si volil kktka, tak budeš súhlasiť s každou debilinou čo vzíde z jeho hlavy. Trhy v trnave boli TOP na slovensku a jarmok ide úrovňou do prdele a tam pojdu aj trhy pod ich vedením. Ale ty budeš určite spokojný aj keď to bude na prd lebo to vymyslel brečka

      • 2.1.1.1.3.1
       Lukas says:

       Blby si Ty,ale nevadi,chod k lekarovi.Staraj sa o seba a hlavne o toho koho si volil.Ze by Stanka?Ze Jarmok ide dole vodou,to si fakt zabil…Hlavne ze Jarmok navstevuje cim viac ludi.Staci sa ist pozriet na namestie,ked je tam nejake vystupenie.A robia to ludia,zamestnanci mesta.A ja som nikdy nepovedal,ze Novotny robil zle trhy.No a ten kindermanazment vie robit aj pekne zisky z Jarmoku…

      • 2.1.1.1.3.2
       Juraj Fuzak says:

       Predpokladam ze to ze je kktko by si mu povedal aj do oci, ci?

   • 2.1.2
    AA says:

    BF, ako tak čítam tvoje insitné úvahy, tak sa modlím, aby si nebol poslancom alebo nejakým mestským činovníkom s vplyvom.

 3. 3
  citatel says:

  Som zvedavy napriklad na nove Vianocne osvetlenie centra a hlavnych tahov Trnavy.To co tu bolo doteraz bol len slaby odvar aby sa nepovedalo.Pri cene 90 k mozeme zase len snivat.:-)

 4. 4
  trnafčan says:

  Pán Novotný veľké ĎAKUJEM!

  A vám ovčania Bročkovci zobuďte sa…

  Doteraz sme mali krásne Vianočné trhy bez priamej finančnej podpory mesta a teraz z vašich daní dáme 90 tis. € na niečo čo nebude mať ani 10% úroveň z toho čo sme mali doteraz…

  Nebolo by lepšie dať 90 tis. na rozvoj mesta???

  • 4.1
   zgeroTT says:

   ten slovnik :D ty vôbec nebudes od pana velkomozneho. Mozno aj sam nasledovnik, najmudrejsi z najmudrejsich.

  • 4.2
   BF says:

   Aku urovne ? Natlacena plna prdel stankov s ciganskou na kazdom cm2 ze uz skoro ani stromcek nebolo vidiet ? Oh ano, to je naozaj tazke dosiahnut.

  • 4.3
   Peter says:

   Pán Novotný zabudli ste z hľadiska objektivity doložiť k Vaším 10 otázkam aký ste mali zisk z prenájmu stánkov. Asi bol vysoký. Potom ho radšej pripíšeme na účet mesta, aby slúžil všetkým a nie iba Vám a Vašej rodine. Za vypovedanie zmluvy poslancom veľké ĎAKUJEME!

 5. 5
  Jarmok says:

  Táto akcia dopadne tak ako väčšina akcií v nedávnej minulosti. Do jarmoku sa čaká na jarmok. Po jarmoku sa vykoná objav, že sa blíži zima. V zime sa v Trnave už štandardne nič nerobí. Takže riešenie sa odloží na jarné obdobie.

 6. 6
  Len toľko says:

  Najprv im vadilo že peniaze zarába súkromnik a nie mesto. Teraz do toho ide mesto vraziť svoje peniaze. Navyše chcú menej komercie. Pýtam sa, keď nechcete komerciu, ako chcete zarábať tie peniaze, po ktorých ste tak túžili?
  Akcia maximálne nepripravená, ani argumentácia nemá logiku, pretože si v rámci prejednania znegovali vlastné dôvodové argumenty – čiže zarábanie peňazí.
  Toto prosím pekne sú naši volení zástupcovia.

 7. 7
  Hlada sa Lukas says:

  Lukas tu nebol? Vcera tu chcel zo zisku z vianocnych trhov stavat detske ihriska a cesty a parky a zrazu nema uz ani tych jarmocnych 90 000 co ich mesto vybralo od tych nekomercnych predavacov kolotocarskych hraciek a fejkovych tenisek a kozuskov.

  • 7.1
   AA says:

   Pribudol tu však BF

  • 7.2
   Lukas says:

   Koho hľadáš?Haló!Tu som.Trepeš ako Kopúnek,ale nevadí.Ja som povedal,že ten zisk z Vianočných trhov sa môže niekam investovať,napr.do detských ihrísk a pod..Je mi jasné,že to zas nemusí byť obrovská sumu,ale poteší.Každí chápajúci ľudia vedia,že keď sa mesto rozhodlo robiť samo tie trhy,ako iné mestá Bratislava a pod.,tak musí teraz niečo do toho investovať.Bodka!Rozhodli o tom všetci poslanci,čo aj mňa dosť prekvapilo,ale veľmi potešilo.Ostatné ohľadne trhov si povieme až po ich skončení,kde bude záverečná správa,tak ako to býva po Jarmoku!!A nie trepať do vetra,keď sa ešte nič neudialo a nemáme výsledok.Je vidieť,že niekto nemôže prekusnúť to,že mu zobrali niečo,k čomu sa za divných okolností aj dostal…Koniec!!!!!A krásny večer priatelia.

   • 7.2.1
    ja says:

    Keby si poznal novotného tak by si vedel že je za vodou a že toto robil hlavne pre zábavu a nie pre prachy a čo zarobili na trhoch z velkej časti aj vrazili do skvalitnenia trhov

 8. 8
  Jozo says:

  https://www.zilinak.sk/prispevky/5040/najdrahsi-stanok-na-tohtorocnych-vianocnych-trhoch-ma-cenu-19-500-eur
  – minulý rok prenajala Žilina 11 stánkov na vianočných trhoch cez elektronickú aukciu za cca 150.000€, z toho 7 na hlavnom námestí bolo takmer za 130.000€ co je priemerne 18 500€ za stánok.

  – koľko stánkov s občerstvením býva v Trnave z tých 80? Minulý rok minimalne tretina.
  Pokiaľ by bolo 20 stánkov*15 tis, je to min. 300.000€ iba za prenájom týchto stánkov….

  90.000€ co schválilo zastupitelstvo je písané na počiatočné investície, tie by sa mali vrátiť z prenájmu.

  …a čo budú robiť poverený zamestnanci zvyšok roka? Mesto organizuje aj ine podujatia ako jarmok, májový kvet…môžu pokračovať vianočné trhy, pridat veľkonočné trhy a ďalšie akcie tak aby každé 2-3 mesiace niečo bolo….tak sa organizačný tím využije počas celého roka a na seba si zarobí.

  • 8.1
   hviezdoslav says:

   prosím Vas opakované gramatické hrubky – 1. pad množ. čisla mužs. rod sa piše i , vážme si naše kultúrne dedičstvo

   • 8.1.1
    Učiteľka SJ na dôchodku says:

    Drahý Pavol Országh,
    výsledky Tvojho krátkeho jednovetného diktátu sú biedne, veľmi biedne. Po krátkej kontrole som našla tieto chybičky:

    1. Hviezdoslav je priezvisko, preto sa píše veľkým písmenom.
    2. Veľkým písmenom začína aj každá nová veta.
    3. Vas – chýba dĺžeň
    4. Za oslovením píšeme čiarku.
    5. hrubky – správne sa píše hrúbky
    6. 1. pad – píšeme pád
    7. čisla – chýba dĺžeň
    8. sa piše – opäť ten dĺžeň
    9. Pred čiarkou nedávame medzeru.
    10. Na konci vety píšeme bodku.

    Pavol, dnes to máš za päť.

    • 8.1.1.1
     učiteľka says:

     Kolegyňa na dôchodku , údajne existuje Dokument o netikete , ktorý toleruje v v internetovej komunikácii vynechávanie diakritiky , ale nabáda k správnemu pravopisu . Ked si teda na dôchodku , mrkni na to , a potom známkuj .

     • 8.1.1.1.1
      Učiteľka SJ na dôchodku says:

      Zaiste, drahá kolegyňa. V komunikácii na medzisieti tolerujeme písanie bez diakritiky.
      Ale v tom prípade je nutné napísať takto celé slovo alebo vetu.
      Pavol Országh sa tohto nedrží, pretože použil v niektorých slovách dĺžne aj mäkčene, no v iných iba mäkčeň (piše, čisla, prosím Vas…).

  • 8.2
   Labakan says:

   Tí dobre informovaní by mohli prezradiť za čo sa predali stánky s občerstvením v Trnave,nech môžeme kalkulovať.Kvalita nič moc čo sa týka toho vareného mäsa v žemli.Nedá sa to upiecť? V Blave vyberali predajcov aj podľa referencií.Snáť sa toho dožijeme aj v Trnave.

 9. 9
  Bobovic says:

  No a ja sa opytam…..! Stale porovnavali, ze ved jarmok vieme zorganizovat, tak preco by sme nevedeli aj trhy…? Ok, nevravim, ze sa to nebude dat, ale akondlho trva jarmok a ako dlho trvaju trhy? Bude komedia cez trhy /tento rok este nie – este budu zit z toho co je rozbehnute/

 10. 10
  Válek says:

  p. Butko tentokrát za správne pomenovanie situácie o zmysle trhov veľký palec hore. Ak mesto uprednostní skôr to vianočné pred komerciou snáď to na trhy vráti celé spektrum generácii.

  • 10.1
   Peter says:

   Pán Butko povedal, že číta komenty, tak jeden odkaz Butkovi. To čumíte pán Butko všetci KDH-ci jak Vám tí z “kindermanažmentu” vypaľujú rybník! Žiadny papalášizmus, moralizovanie, mudrovanie a výhovorky starých úradníckych kádrov, jak toto nejde a jak sa hento nedá. Mesto sa rozvíja aj bez toho aby sta tam Vy mudrovali! Na Vaše rady a odporúčania nie je už nikto zvedavý! Ľudia si vedia budúcnosť predstaviť aj bez KDH, SDKÚ a Smeráckych parazitov a dúfam, že Vás postupne vo voľbách vykopú zo všetkých poslaneckých miest. Vašu strnulosť ste dokázali … ostante s Vaším BOHOM a teda … ZBOHOM.

   • 10.1.1
    Jozo says:

    …na čo toto je dobré? …Peter život nie je čierno – biely.
    Tak ako “stará garda” nerobila všetko zle, tak ani ” nová garda” nerobí všetko dobre :)

   • 10.1.2
    medovina says:

    Peter a nie si ty náhodou Ivan ?

   • 10.1.3
    Peter Klimo says:

    Smiem sa ta Peter spytat kolko poslancov ma KDH, resp. pravicova koalicia a kolko LT ?
    Nerozumiem v tomto kontexte tvoj odkaz Butkovi, ze “nikto nie je zvedavy”. Vysledky volieb hovoria naozaj nieco ine. Volici ktori odvzdali koalicii svoj hlas su pravdepodobne na svojich volenych zastupcov zvedavi rovnako ako ty ta tvojich..

    Nebolo by rozumnejsie napisat “ja na Vase rady nie som zvedavy ?”

  • 10.2
   x men says:

   Súhlasím s Válekom Butko sa tentoraz zachoval ako skutočný poslanec aj celé zastupiteľstvo, hádam sa nebudú klaňať pred arogantným majstrom sveta.
   Butko perfektne vystihol moment, že Novotný dobrovoľne podpísal zmluvu s možnosťou výpovede ( čo by on neurobil ). Načo teraz plače a vypisuje otvorené listy ? Dohnusil si to sám. Asi si myslel , že to má na 100 rokov a bude si tam robiť čo chce.
   Je dobré, že poslanci mu to zatrhli, mesto spraví také trhy s ľavou zadnou aj so ziskom.

   • 10.2.1
    bingo says:

    Mesto Trnava si nedalo ukradnúť jarmok, nedalo si ukradnúť parkovací systém, teraz zarazilo Vianočne trhy – peniaze z týchto akcii idú Trnavčanom a nie všelijakým parazitom. Len tak ďalej !
    Trnava si riadila trhy už v stredoveku a prosperovala z toho.

    Tak ako informoval p. Fuzák je tu ďalšia výzva na zdravý rozum ohľadom herní, hracích automatov. Bude treba presne dešifrovať akí užitoční idioti stoja za touto petíciou, koho záujmy zastupujú a kam chce niekto presmerovať finančné toky z mesta a štátu na privátne účty v Hongkongu.
    Nedajme sa oblbnúť pseudo-humanistami a pseudo-médiami.
    V hre je 500.000,- € z nášho rozpočtu – niekto by ich chcel.

    • 10.2.1.1
     casíno says:

     Chceli by zakázať aj tombolu na hasičskom bále aj bingo v klube dôchodcov aj to sú gambleri.

    • 10.2.1.2
     Larab says:

     Zasa netreba z toho robiť takú kovbojku. Petíciu proti hazardu robí Aliancia mladých Slovenska, ktorej šéfuje Tomáš Kučera, kandidát SMERu z posledných parlamentných volieb.

     Ale o akom presmerovaní finančných tokov z mesta hovoríš? Ak sa zakáže hazard na území mesta, tak sa jednoducho nevyberie daň z hazardu, keďže sa nebude mať na čo vyberať.

     To neznamená, že niekto chce ukradnúť mesto pol milióna.

     • 10.2.1.2.1
      Lukas says:

      Tomas Kucera zo strany Smer…To ma podrz.Tak ako Meciarove HZDS dostavalo cierne peniaze od mafii,tak Smeraci v tom pokracuju.Cele to funguj tak,ze utajeni sponzori ako Siroky,Brhel a dalsi naleju do politickych stran peniaze.Potom si stranici dosadia svojich ludi na ministerstva,ktori pokracuju vo vybere svojich patolizacov.A tym si kupuju hlavne beztrestnost na policii a sudoch.Spravni ludia na spravnych miestach.To iste je aj s drogami.V Trnave robia s drogami stale Ti isti ludia.Trva to dlhe roky.Nahoda?Alebo su policajti slepi?Ja som za uplny zakaz hrac.automatov,ale stat by musel vediet zabezpecit tvrde tresty tym,ktori by prevadzkovali cierne herne.A to by nezabezpecil.Tak ako s drogami.Na kazdom rohu sami fetaci a stat sa tvari,ze vsetko je v poriadku.

 11. 11
  firhang says:

  Mesto v poslednej dobe ide cestou participativneho rozpoctu a roznych ankiet. Nebolo by odveci spytat sa obyvatelov.. :)

 12. 12
  Kamil Schultz says:

  Zaujimave Brobacove slova: “Nebudeme si klamať, v tejto fáze nie sme technicky pripravení na to, aby sme urobili úplne kompletné Vianočné trhy vo vlastnej réžii,“

  Takze sa rata, ze s niekym do toho mesto samo nepojde? Ak ano, s kym? S niekym, kto prispel na kampan? Myslim, ze sa niektori zasmejeme, niektori budu prekvapeni a niektori budu mat co robit, aby to tu potom obhajovali :D

 13. 13
  Andrej says:

  Ja si myslim ze vsetko by malo organizovat mesto-jarmok, trhy, Spartak, Jednodu, obchody na pesej zone, Tesco, Lidl, cerpacie stanice….to sa potom vsetci budeme mat jak prasce v zite a pecene holuby (mestske) budu padat rooovno do huby aj na skaredu stredu

  • 13.1
   daddy says:

   Andrej, ty ako že myslíš že spravíme revolúciu? Obchody budú opätˇ naše.Nepočkame ani na 8.Vieš aký štokovec sa dá z takého mäsiarstva postavitˇ? Aké radostné detstvo prežitˇ.

  • 13.2
   Trazky says:

   Primatorov otec bol člen VB aj Polície.Základný prehlad je v rodine o drogovom podhubí v meste.Podpora hracím automatom na území mesta od čelného predstavitela mesta z radov LT je prekvapenie aj ked zdvôvodnené vlastnov skusenostov.

   • 13.2.1
    Juraj Fuzák says:

    Ukaz mi kde v mojom prispevku na zastupitelstve som vyslovil podporu hracim automatom prosim.

    • 13.2.1.1
     Trazky says:

     Ked si hovoril o zomknutí rodiny, myslel som že si hovoril o svojej rodine. Ak nie,prepač,

     • 13.2.1.1.1
      Juraj Fuzak says:

      Ano hovoril som o svojej. Pytal som sa ta kde som vyslovil podporu automatom…

      • 13.2.1.1.1.1
       Trazky says:

       Závislostˇna hracích automatoch je diagnoza,ktorej ličenie je hradené z verejného zdravotníctva.Ty si to hrdinsky vyfarbil, ako že to nič nieje.Nožno si to zvládol sám bez lekarskej pomoci ale nepodarí sa to všetkým niektorí končia aj tragicky.Tú diskusiu nezverejnujete na internite aby výplody vašej poslaneckej lˇudovej tvorivosti sa nestali terčom posmechu.Popros dosadených kamaratov z TTIT, aby tvoj preslov zverejnili celí bez zostrihani nech vieme kto za koho kope!

       • 13.2.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzak says:

        Zrejme zijes v nejakom paralelnom vesmire ale cely ten moj prispevok je aj na facebooku mtt, kedze mtt to vysielala nazivo, zatial je zaznam zo zastupitelstva ako jedno video na stranke mesta, neskor bude upraveny tak aby si si mohol pozret iba jednotlive vystupenia a nemusia pozerat cely zaznam, dalej vsetko co som povedal som na papieri odovzdal pani Lackovicovej aby mohla spracovat zapisnicu a kludne ti to mozem poslat aj vo worde, daj mail ale prosim realny a nie nejaky xixi@azet.sk

        Popripade popros tych dosadenych z ttit nech ti to poslu aby si mal istotu ze to nejako nezmanipulujem kym sa to k tebe dostane. Prajem ti pekny konspiracny vikend 😎😂

 14. 14
  Katuš says:

  Vsetkych zdravim.
  Trhy sme si oblubili cela rodina. Myslim ze boli urobene vyborne. Vzdy sme sa tesili na atmosferu,ktora nam naozaj pripadala vianocna. Neviem co vsetci riesite,ze vela ludi! Urcite ste boli aj v inych mestach a vsade bolo plno. Preco? Pretoze na turu a opekat sa ist neda. Je zima a skoro tma. A kedze v meste sa nieco vzdy dialo…tak asi preto tam radi ludia isli. Ja osobne som sa tesila na priatelov,ktorych som inokedy nestretla.
  A ze podnikatel zarobil? A?! Ved robil to dobre! Aspon podla mna. Som uz starsia a pamatam si trhy pred….no nie je o com.
  A pripomienky akoze menej komercne…hm. A TTJ je akoze aky!
  Myslim ze trhy sa dali porovnat i s viedenskymi al. Budapestou.
  Hovorite ze zle ohlasy? Ze Vas budeme porovnavat? Jasne ze ano. Pretoze sme vidli ako sa to robit ma! Tak ma snad nesklamete ako doteraz vo vsetkom…
  ….uz len take odhrnanie snehu v meste! Cyklotrasy odhrnute a chodniky nie! Kto uz by len v zime pojde na bicykli? Ci?
  Alebo autobus c.4 potiahnut az na Kukucinovu…no mozno ked zarobite na trhoch aj to sa urobi…
  S pozdravom k

 15. 15
  juraj says:

  „Nebudeme si klamať, v tejto fáze nie sme technicky pripravení na to, aby sme urobili úplne kompletné Vianočné trhy vo vlastnej réžii,“ tak túto vetu by som vytesal do kameňa a osadil na novú cyklovežu, lebo v kontexte dnešných udalostí je riadnym paradoxom.
  Toľko anachronizmov, čo som počul v poslednej dobe… občas mám pocit, že sme sa vrátili hlboko do minulosti, keď sa zoštátňovalo jedna radosť a byť podnikateľom bol zločin.

 16. 16
  Lukas says:

  Zase sa niekto snazi pochopit z viet Brocku iba to co mu vyhovuje.A to je na zamyslenie.Z ust Brocku tam bolo dost vysvetlene ako to vsetko myslel.Dokonca sa na tom zhodli vsetci poslanci.Vracame sa do sucastnosti,kde mesto si berie svoje verejne priestranstvo.Uz teraz sa tesim na Vianocne trhy v rezii mesta Trnava.Tak ako to robi Bratislava,Trencin,Zilina a ine mesta.A robia to velmi dobre.

  • 16.1
   julinka says:

   Nuž pán primátor síce hovoril,ale moc toho nepovedal.Viac povedal 1.viceprimátor…a diskusia…

  • 16.2
   Kamil Schultz says:

   Ja len ze temer polka Trojicneho namestia patri ZOSke. Bude mesto platit prenajom za priestory tak ako Mediaflash?

   • 16.2.1
    Lukas says:

    Kamil zase klames.Mediaflash neplatila ziadny najom.Podla mna Trojicne namestie patri mestu.

    • 16.2.1.1
     Pistolnik says:

     Dost zaujimavu cast Namestia vlastni Poor. Co ja si pamatam tak to holo cca 7-8 metrov od toho skleneneho kafe v Rohacku smerom do namestia a pozdlz celej sirky budovy na Namesti. Takisto aj ten priestor medzi Roh a Jednotou je z vacsiny Zosky.
     Viem ze mesto mu volakedy platilo celo rocny najom.

    • 16.2.1.2
     Kamil Schultz says:

     Lukasko, neklamem.

    • 16.2.1.3
     Tomáš says:

     Lukas, keď vieš robiť trochu s počítačom a kukneš si mapku gku tak zistíš, že Kamil neklame a navyše aj ja mám info, že Mediaflas platil nájomné ROH a aj Jednote. Ale podľa tvojich príspevkov usudzujem, že si iba demagóg!

     • 16.2.1.3.1
      Juraj Fuzak says:

      Neviem ako si Mediaflash riesil priestor medzi jednotou a roh, kde predavali najma vianocne tricka ac/dc a eminema ale je pravda ze ten priestor patri Zoske. To je dosledok bohovskej privatizacie ze pozemky na hlavnom namesti nepatria mestu ale sukromnikovi.

      • 16.2.1.3.1.1
       Kamil Schultz says:

       ZOSke nepatri len priestor medzi jednotou a erohackom, ale aj priestor na Trojicnom pomaly do polovice namestia. Teda tam kde stali obcerstvovacie stanky s tym velkym pristreskom pri ROHu.

       • 16.2.1.3.1.1.1
        Lukas says:

        Mna by len zaujimalo ci aj Poor s Nahlikom prispievaju mestu na cistenie Trojicneho namestia,ich pozemku.Ci prispeli na rekonstrukciu namestia alebo na opravy.Je otazne ci tu existuje aj nejaka dohoda s mestom.

      • 16.2.1.3.1.2
       DK ROH ZOS says:

       p. Fuzak, nieje to ziadny dosledok privatizacie, ale nedosledna praca geodetov katastra. Ked sa v 80tych rokoch stavalo ROH, tak sa zameriavali stavby v meste a zanasali sa do katastra. V pripade ROH sa zameral stavebny plot a bolo vymalovane, ale vtedy to nevadilo, lebo cely pozemok bol statny a vsetko bolo vlastne vsetkych…
       Po kolaudacii sa kulturak odovzdal odborarom ZOS, lebo odborari TAZ uz mali svoj kulturny stanok. No a az potom prisla revolucia, exekucia,… a dalej to uz vsetci pozname

       • 16.2.1.3.1.2.1
        zákon says:

        Keď je to tak, potom to treba uviesť do správneho stavu. Dôkazy, súdy, zákony sú na čo? Snáď nie na povestné dve veci.
        Keď sa dá dokázať a opraviť chyba, tak to treba napraviť. Máme v samospráve správnych borcov, tak dúfam že takúto “malinu” zvládnu ľavou zadnou. Nakoniec je to aj ich legislatívna povinnosť: chrániť a zveľaďovať majetok.

       • 16.2.1.3.1.2.2
        Súd says:

        Hlavne treba odtiaľ vykopať najväčšieho zlodeja z Trnavy!Už dávno mal byť v base.Bývalý čašník. …

     • 16.2.1.3.2
      Lukas says:

      Demagog si Ty,milý Tomáško.Vaše informácie?A od koho?Trápi Ťa niečo?Ja som vyjadril iba názor v tom,že oficiálne všade v novinách bolo,že firma dostala trhy zadarmo.Keď to bolo tak ako tvrdí Kamil,tak sa mu ospravedlňujem.

 17. 17
  Katuš says:

  …dodatok..
  …mesto nie je schopne sa na zaciatok postarat o to aby same zvladlo “nazaciatok” vianocne trhy
  Hm….co to tym asi basnik chcel povedat?
  Ahaa?!!! Zobereme jednemu a dame nasim rodinnym prislusnikom a znamym zarobit..jedine ze by som zle pochopila

  • 17.1
   Juraj Fuzak says:

   Ktorym rodinnym prislusnikom a znamym? Ci tak celkovo?

   • 17.1.1
    Kamil Schultz says:

    Na urade sa hovori , ze minuly rok tam primator zamestnal svoju sestru. Byvalu policajtku. Pan poslanec, je to pravda ci blud.

    • 17.1.1.1
     Juraj Fuzak says:

     Je to pravda. Ma na starosti cyklo a slnieckarsku agendu. Podla mojich info, ktore si ale neviem overit ma dva a pol mesacne. Nikomu to ale nehovor prosim ta.

     • 17.1.1.1.1
      Kamil Schultz says:

      Ja som sa pytal normalne. Poslanca za moju mestsku cast. A ty si nesklamal. Opat si odpovedal ako magor.

    • 17.1.1.2
     Omyl Vcuc says:

     Vselico sa na urade hovori tak si dajme maly kviz na temu rodinni prislusnici upratani na mestskom urade. Odpovede na otazky vo forme pravda ci blud pripadne dalsie kvizove otazky piste do komentov.
     Vyherca ziska od Kamilovho sefa 1000 volnych listkov do kotla na najblizsi domaci zapas kedysi slavneho klubu z ktoreho sa 24 rokov vdaka vedeniu smeje cela republika.
     1. je pravda ze jeden exprimator ma na urade zamestnanu svagrinu a neter?
     2. je pravda ze druhy exprimator ma na urade zamestnanu nevestu?
     3. je pravda ze rekorder v pocte viceprimatorskych postov za jedno volebne obdobie ma na urade zamestnaneho bratranca?
     4. je pravda ze isty neuspesny kandidat na primatora a exposlanec ma na urade zamestnaneho syna?

    • 17.1.1.3
     Palo says:

     Ktorú bývalú policajtku?

  • 17.2
   Lukas says:

   Tak to si fakt zle pochopila.Asi sledovala v inom meste zastupitelstvo…Alebo to chapes ako nas investigativny novinar Gabo Kopunek….

 18. 18
  KolarD says:

  Vianocne trhy boli fajn, ale zas az tak super neboli. Myslim, ze sa mozu aj pod zastitou mesta zlepsit.
  V Blave su napr omnoho lepsie.
  Nie s u tam plechove budy a trhy ladia skor oku, ako ta zlatanina co bola v TT. Jedlo je rozmanitejsie a aj na pohlad lepsie. V TT je viac stankov od jedneho predajcu. Osobne si uz oblubenu cigansku nedavam, kedze predajcovia maju zvyk maso varit. Namiesto aby ho opiekli na na panvici. Toto v BA nie je.

  Zda sa mi divna kritika mesta, ze trhy nezvladne, ak este nestihli nic robit. Taki ludia si posudzuju podla seba. Kedze nieco nerobili, tak to ani nedokazu.

 19. 19
  Kontrarevolucionar says:

  “Dávam Brobolševikovi rok, maximálne dva…”

 20. 20
  imino says:

  “Investovať chce mesto do svetelnej výzdoby, aby bola Trnava mestom s najkrajšou zimnou svetelnou výzdobou.” Konečne, hoc aká dedina má krajšiu vianočnú výzdobu ako Trnava.

  • 20.1
   modranka says:

   to je super. Len dúfam že sa vianočná výzdoba konečne objaví aj v modranke . Pretože ako píšeš “hoc aká dedina ma krajšiu vianočnú výzdobu”….no u nás nie je nič :o)

   • 20.1.1
    Mesto says:

    Lenže Modranka nie je dedina, je to mestská časť, tak ako napríklad Kopanka … :)

    • 20.1.1.1
     modranka says:

     Áno, modranka je jedna zo 6 mestských častí Trnavy…a preto aj tu by sa zišla v centre vianočná výzdoba :)

  • 20.2
   Stano says:

   imino, ale veď Pekarčík povedal, že na námestí bude drevená dedina, takže sa môžeme iba tešiť !!!
   Len aby to nedopadlo jak s tou miliónovou investíciou do slávie. Niekdo mieni a poslanci hlasujú.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.