reklama

ŽOS Trnava vyhrala tender na prestavbu 440 vozňov zo Švajčiarska

ŽOS Trnava úspešne odovzdali švajčiarskej SBB Cargo prvý prototyp prestavaného vozňa Fas zo zazmluvnených 440 kusov. Od 1. októbra 2010 tak spoločnosť prechádza na sériovú výrobu (prestavbu) týchto vozňov slúžiacich na prepravu priemyselnej ocele a šrotu. Všetky vozne dostanú novú zosilnenú skriňu a zabudovanú oceľovú podlahu. To by malo v budúcnosti priniesť objednávateľovi významné zníženie nákladov na údržbu a opravy a predĺženie životnosti vozňov. Odovzdanie posledného prestavaného vozňa by malo prebehnúť koncom septembra budúceho roka.

„Úspech vo Švajčiarsku nás potešil o to viac, že počas ekonomickej stagnácie sa nielen významne znížil počet veľkých tendrov, ale zaznamenali sme aj zostrenie konkurencie. Prvotný záujem o túto zákazku prejavilo spolu s nami dvadsaťštyri ďalších spoločností z celej Európy,“ povedal člen predstavenstva ŽOS Trnava Ing. Miloš Jaroška. „Nakoniec sa nám podarilo uspieť a zabezpečiť tak významný kontrakt pre spoločnosť, ďalšiu referenciu pre budúcich klientov a prácu pre zamestnancov,“ dodal.

ŽOS Trnava koncom júna 2010 vyhrali medzinárodný tender vypísaný švajčiarskou štátnou SBB Cargo na prestavbu vozňov Eaos spomedzi trinástich konkurenčných ponúk užšieho výberu. Hodnota celého kontraktu je 19 miliónov švajčiarskych frankov, čo predstavuje 13,7% minuloročných tržieb celej ŽOS Trnava (107,39 mil. eur). Okrem vyššie popísanej prestavby dostanú vozne v dielňach ŽOS Trnava, a.s. aj príslušnú revíznu opravu podľa švajčiarskych požiadaviek.

ŽOS Trnava: ŽOS Trnava, a.s. je najväčšou opravárenskou dielňou pre nákladné železničné vozne v strednej Európe. Spoločnosť sa orientuje na opravy, modernizáciu a prestavby nákladných vozňov bežnej a špeciálnej konštrukcie; opravy, modernizácie a prestavby osobných vozňov, výrobu nových vozňov a strojársku kooperačnú výrobu pre zahraničných partnerov. Od roku 1994 sú opravovne akciovou spoločnosťou, ktorej majoritným akcionárom je spoločnosť TOS, a.s. (50,8 % akcií a Železničná preprava, a.s. (49,2 % akcií). Obrat spoločnosti bol v roku 2009 107 392 731 Eur.
ŽOS Trnava, a.s. okrem domácich zakázok spolupracuje s najväčšou železničnou spoločnosťou Deutsche Bahn, rakúskou ÖBB Technische Services, a privátnymi spoločnosťami NACCO, VTG, GATX a AAE. ŽOS Trnava ročne opraví alebo zmodernizuje 5 až 6 tisíc vagónov. Spoločnosť zamestnáva 1200 zamestnancov. www.zos.sk

SBB Cargo: SBB Cargo je dcérskou spoločnosťou Schweizerischen Bundesbahnen (SBB) a je najväčším švajčiarskym nákladným prepravcom. www.sbbcargo.com.


Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2010 9:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “ŽOS Trnava vyhrala tender na prestavbu 440 vozňov zo Švajčiarska”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.