reklama

V ŽOS Trnava si šijú tvárové rúška pre zamestnancov sami, do konca týždňa ich ponúknu aj obyvateľom Trnavy

Krajčírske dielne ŽOS Trnava, ktoré zvyčajne pracujú na poťahoch pre osobné vlakové vozne od víkendu zmenili na šijacích strojoch strih. V rámci boja proti šíreniu nového vírusu sa rozhodli zabezpečiť pre zamestnancov a spolupracovníkov rúška z bavlnenej tkaniny vo vlastnej réžii.

„Denne ušijeme asi 400 rúšok. Do konca týždňa máme vybavených všetkých zamestnancov, spolupracovníkov a obchodných partnerov nachádzajúcich sa v areáli závodu. Prebytok plánujeme ponúknuť do našej železničnej lekárne a ďalším verejným zariadeniam,“ sľubuje výkonný riaditeľ trnavskej ŽOS-ky Zdenko Lančarič.

O možnosti zakúpiť si rúška bude spoločnosť zamestnancov informovať.


V ŽOS Trnava si šijú tvárové rúška sami

FOTO: ŽOS Trnava

Fabrika už začiatkom mesiaca marec prijala prvé prísne opatrenia v boji so šírením vírusu, keď obmedzila vstup do fabriky externým návštevám, zrušila zahraničné služobné cesty a informovala zamestnancov o všeobecných opatreniach pre zamedzenie šírenia koronavírusu. Začiatkom tohto týždňa boli prijaté ďalšie prísne opatrenia vyplývajúce z aktuálnej mimoriadnej situácie v SR a to v podobe uzavretia jedálne,  bufetu, umožnila taktiež vybraným zamestnancom prácu z domu, dezinfikuje exponované miesta vo výrobe a spoločenských priestoroch a zaviedla bezkontaktný vstup do areálu. Pohyb po areáli a v priestoroch celého závodu je možný len s prekrytím nosa a úst,“ uzatvára Zdenko Lančarič.

INFO

ŽOS Trnava, a.s. je najväčšou dielňou na opravy železničných vozňov v strednej Európe. Spoločnosť vyrába nové nákladné železničné vozne, vykonáva revízie nákladných a osobných železničných vozňov, ich prestavby a modernizácie, opravy podvozkov, brzdových komponentov, ťahadlového a narážacieho ústrojenstva, výrobu a opravy dvojkolesí. 

V súčasnosti v ŽOS Trnava a. s. pracuje viac ako 1400 zamestnancov. Spoločnosť ŽOS Trnava a. s. s  obratom 100 mil. € každoročne zvyšuje podiel exportu pre privátnych zahraničných zákazníkov a v roku 2020 plánuje dosiahnuť jeho výšku na úrovni približne 80%, čo zo spoločnosti robí významného exportéra v oblasti železničného priemyslu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2020 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “V ŽOS Trnava si šijú tvárové rúška pre zamestnancov sami, do konca týždňa ich ponúknu aj obyvateľom Trnavy”

 1. 1
  hokejista says:

  Nero, no vidíš tak sa stará o personál mysliaci hospodár. U teba platí pomôž si človeče aj pán Boh ti pomôže. Hlavne že s našich financií si užívaš život. V nedeľu ak ideš Trnkovi na kávu sa slušne obleč, ak nie preto že je nedeľa tak, preto že si zatiaľ primátor.

 2. 2
  Plochy says:

  Aby si sa ty primitiv zas neozval ze? Hlavne ze vacsina zamestnancov je doma ty dement a v Zoske musia robit.

 3. 3
  hokejista says:

  Och ti stvoriteľ svetla. prehajdákať 8,5 melónika ste zvládli. Niečo vymyslieť vám už nejde. Keby si zaobstaral materiál tak 56 ročné pracovníčky MÚ s inkontinenciou by s radosťou tiež šili doma rúšká pre vnúčence.

 4. 4
 5. 5
 6. 6
  Jan says:

  Obecný úrad vo Veľkých Kostoľanoch dal ušiť rúška pre svojich občanov a prednostne ich budú poskytovať starším občanom. Pokiaľ nebudú chcieť vychádzať von zabezpečí im starosta aj dovoz potravín. Niečo podobné by mali zabezpečiť aj poslanci zvolený za mestské časti a samozrejme primátor by to mal riadiť. Starším občanom by mohol aj zabezpečiť dovoz donášku potravín.

 7. 7
  rúško says:

  Problémom v prípade niektorých typov jednorazových rúšok je ich univerzálna veľkosť.
  Dospelým jedincom s drobnou tvárou rúška padajú a odkrývajú nos, niekedy aj časť úst, preto si rúško musia primerane preložiť a prípadne poistiť štipcom pri nose. Vyzerá to svojsky, ide však o funkčnosť.
  Na objemné tváre, prípadne tváre s veľkými fúzami alebo s väčšou bradou môže byť univerzálne rúško zase malé a nebude dobre tesniť, okolo fúzov brady môže byť falošný prievan. To by chcelo zase primeranú veľkosť, silnejšiu gumku, prípadne doplnkové tesnenie. Alebo to všetko oholiť.
  Keď z toho všetkého urobíme analytickú syntézu, zistíme, že šitie rúšok má svoj význam. Dokonca by sa mohli robiť v rôznych veľkostiach, lepšie situovaní si ich môžu dať urobiť aj na mieru.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.