reklama

Drzosť či nevšímavosť? Vodič zaparkoval priamo pred vchodom do reštaurácie

Vodič VW Golf s nitrianským evidenčným číslom zaparkoval v pondelok približne o 9. hodine ráno auto asi meter pred vchodom do známej trnavskej reštaurácie v centre Trnavy. Vytvoril tak prekážku pri vstupe do podniku, preto bol každý z návštevníkov reštaurácie nútený auto obchádzať.

Nitriansky Golf takto parkoval takmer počas celého pondelka


„Keby hlúposť mala krídla, vznášal by sa tento tĺk ako holubička!,“
poznamenala svedkyňa incidentu na margo vodiča Golfu, snažiac sa dostať do reštaurácie. Majiteľ nechal zaparkované auto na mieste až do večera.
Otázkou zostáva či bol vodič natoľko drzý, že auto nechal priamo pred dverami reštaurácie, alebo si len jednoducho nevšimol, kde parkuje.

Snahy majiteľky reštaurácie vymôcť si odťah od mestských ani „štátnych“ policajtov boli márne. Mestskí policajti jej vysvetlili, že nič nezmôžu, pretože auto parkuje na súkromnom pozemku. Štátni policajti auto odtiahnuť odmietli, poukazujúc na absenciu vyhlášky pre takéto prípady.

Riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Trnave Mgr. Gabriel Dömény: „Ide o zložitú situáciu. Podľa zákona môže byť vozidlo odtiahnuté na náklady majiteľa vozidla, ak oň požiadajú správcovia resp. vlastníci komunikácie. Ak sa nemýlim, vlastníkmi tejto cesty sú majitelia susedných nehnuteľností. Polícia vykonáva odťahy v prípade, že auto tvorí prekážku v cestnej premávke. K tomu podľa popisu vzniknutej situácie nedošlo,“ vysvetľuje.

G. Dömény odporúča vlastníkom komunikácie, aby sami navrhli riešenie, ktorým by zabránili cudzím vozidlám vstupovať na ich komunikáciu. Môžu požiadať mesto o inštalovanie rôznych technických zariadení, mesto žiadosť posunie na dopravný inšpektorát. Ten zaujme stanovisko a vydá rozhodnutie.

„Dopravný inšpektorát sa vyjadrí, či zariadenia spĺňajú podmienky podľa vyhlášky, či sú splnené zákonom stanovené podmienky, a podobne. Týmto spôsobom môže správca či vlastník komunikácie zabrániť vzniku nepríjemných situácií, aká sa prihodila pred spomínanou reštauráciou,“ dodal šéf ODI v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2010 15:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Drzosť či nevšímavosť? Vodič zaparkoval priamo pred vchodom do reštaurácie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.