reklama

Centrom prefrčal Mikuláš, mesto žije vianočnou atmosférou

V nedeľu podvečer sa zjavil v centre Trnavy Mikuláš. Po tradičnom rozsvietení vianočného stromu sa na chvíľu objavil aj medzi pospolitosťou. Preletel na koči po pešej zóne, jeho pomocníci povyhadzovali do davov cukríky a odfrčal kdesi v diaľke.

Vianočná výzdoba na Trojičnom námestí

„Neviem čo je to za módu. Rozhadzujú cukríky po zemi, niektorých trafia aj do hlavy. Deti sa vrhajú za sladkosťami po zemi ako nejakí žobráci. Pripadá mi to nanajvýš trápne,“ reagovali na svojský štýl rozdávania sladkostí pre trnavské deti viacerí rodičia, ktorí sa prišli so svojimi ratolesťami pozrieť na Mikuláša k radnici.

Ďalší boli sklamaní, že Mikuláš dlho neprichádzal na Trojičné námestie. Mesto tu pripravilo na pódiu pri budove pošty detský divadelný program. Keď sa Mikuláš s čertom na námestí neobjavil ani po polhodine, rozčarovaní rodičia začali centrum opúšťať.
„Pamätám si, že od radnice prešiel Mikuláš vždy na Trojičné námestie. Decká sprievod na pešej zóne nevideli, a teraz zbytočne už vyše polhodiny čakáme, či sa ešte objaví. Už sa aspoň stokrát pýtali, kedy príde ten Mikuláš s čertom. Ale nebudeme viac mrznúť, ideme radšej domov, do tepla. Sme sklamaní a deti nešťastné,“ konštatovali otcovia dvoch škôlkárov Roman a Mário.

Kým desiatky najmenších Trnavčanov tohtoročný Mikuláš príliš neobšťastnil, dospelí si užívali aj napriek mrazu pravú predvianočnú atmosféru. Tú umocňuje aj nádielka snehu a bohatá výzdoba centra. „Popíjame varené vínečko a ani mráz nám nevadí. Zohrievame sa zvnútra, tak ako sa patrí,“ usmievala sa štvorica tridsiatnikov pri jednom zo stánkov s občerstvením.
„Vianočným trhom vždy dodá atmosféru hlavne sneh a pravá zima. Tento rok je to úžasné, vynikajúce,“ pochvaľovali si príjemne strávený predmikulášsky večer.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2010 20:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Centrom prefrčal Mikuláš, mesto žije vianočnou atmosférou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.