reklama

Štefan Bošnák rozlial svoj poslený Radničný čaj. V dobrej nálade

„Ludé, podte bližšie, nehanbite sa, len podte, nech sa páči, čaj s rumom!,“ vykrikoval čo mu hrdlo stačilo vyše hodiny na celé Trojičné námestie primátor Štefan Bošnák nefalšovanou trnafčinou.
V pondelok 20. decembra 2010 rozlieval na Vianočných trhoch v centre Trnavy svoj posledný  Radničný čaj. Na tradícii, ktorú založil spoločne so svojím predchodcom Imrichom Borbélym niekedy v roku 1991, sa v pozícii prvého muža mesta zúčastnil naposledy. Jeho žezlo na radnici preberá dnes Vladimír Butko. Ten by mal svoju premiéru ako primátor s naberačkou v ruke absolvovať v stredu 22. decembra.

„Extrémy počasia som za tie roky nezažil, ale pamätám si, že raz sme rozdávali čaj s rukávmi premočenými až po lakte, tak pršalo,“ spomínal Bošnák podávajúc pritom jeden teplý nápoj za druhým.

Horúci čaj s rumom, prípadne „detská“ alebo ak chcete „šoférska“ verzia, išli v pondelok podvečer na odbyt. Hoci sa niektorí okúňali, desiatky návštevníkov centra si nenechali ujsť príležitosť dostať od primátora dve deci na zahriate. Aj so želaním pokojných sviatkov k tomu.

VIDEO:

„Mladý pán, podte, čajík rumom pre vás,“ vábil primátor asi šesťdesiatročného pána. „Nemôžem, som autom,“ štrngotal pánko so zväzkom kľúčov. „Tak si dajte aspoň šoférsky bez rumu tuto od kolegu,“ nenechal sa odbiť pred sviatkami fešne nakrátko vystrihaný Bošnák. „No, len aby mi to bez toho rumu neuškodilo,“ vtipkoval pán uchlipujúc z horúceho nápoja.
Výrazným zvukom zvonca, ku ktorému občas pridal aj trieskanie žufankou o plechovú nádobu s čajom, nalákal ku svojmu stánku aj partiu paničiek v stredných rokoch. „My nemôžeme, sme šoférky,“ odmietli primátorom ponúkanú verziu pre dospelých. „To je strašné tá emancipácia,“ povzdychol si naoko sklamaný.

Veľakrát však primátor Štefan Bošnák košom nedostal. Svedčalo o tom aj sedem prázdnych fliaš od rumu, ktoré skončili jedna vedľa druhej pekne naukladané vedľa várnice s čajom.
S jednou z tradícií, ktorá ho sprevádzala počas takmer celých dvoch desaťročí pôsobenia na trnavskej radnici, sa lúčil veselý, uvoľnený a v dobrej nálade.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2010 1:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Štefan Bošnák rozlial svoj poslený Radničný čaj. V dobrej nálade”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.