reklama

Vianočné trhy uzatvoril Radničný čaj aj prijatie Betlehemského svetla

Spoločnú verejnú premiéru absolvovali v stredu 22. decembra 2010 pri príležitosti tradičného podávania predvianočného Radničného čaju novovymenovaný primátor mesta Trnava Vladimír Butko a viceprimátor Bystrík Stanko.

VIDEO: Radničný čaj

Aj keď chvíľkami si museli svojich zákazníkov nadháňať hlasným a ráznym pozývaním, napokon sa im podarilo vyčapovať všetky pripravné porcie horúceho nápoja. Za obeť padlo aj sedem fliaš rumu, teda rovnaký počet, aký sa podarilo dostať do Trnavčanov exprimátorovi Bošnákovi počas jeho derniéry dva dni predtým.
Ktovie, aké by bolo skóre dvojice Butko-Stanko nebyť prítomnosti šéfa mestských policajtov Igora Kelešiho. Práve oň sa totiž staral spolu s tradičným primátorským zvoncom o zvukovú kulisu a neúnavným zvolávaním dostal pred várnice s čajom niekoľko desiatok návštevníkov Vianočných trhov.

Na kontrole: v pondelok rozdával Štefan Bošnák Radničný čaj ako primátor, v stredu prišiel na kontrolu svojho nástupcu ako obyčajný smrteľník

Hovorca trnavskej radnice Pavol Tomašovič (vľavo) nedočkavo preberá čerstvý Radničný čaj z rúk viceprimátora Bystríka Stanka

Na samotný záver Vianočných trhov 2010, ktoré v stredu večer definitívne ukončili, pripravili organizátori odovzdanie výťažku z predaja vareného vína. Mestu Trnava sa podarilo vyzberať 602 eur. Peniaze rozdelia Spojenému detskému domovu na Prednádraží, Azylovému domu Tamara a Krízovému stredisku v Trnave. Symbolické šeky zástupcom organizácií odovzdal priamo na Vianočných trhoch primátor Vladimír Butko.

Záver programu tohtoročných Vianočných trhov v Trnave obstarali po vynikajúcom predstavení vokálnej skupiny Fragile skauti. Tradičné prijatie Betlehemského svetla primátorom Trnavy dalo bodku za bohatým trojtýždňovým programom v centre mesta.

Prijatie Betlehemského svetla od skautov


Betlehemské svetlo budú skauti od štvrtka roznášať po trnavských kostoloch, do obcí okresu sa dostane od skorého rána aj s pomocou trnavských športovcov pod vedením Janka Szaba.

VIDEO: Prijatie Betlehemského svetla

Svetlo z Betlehema si budú môcť Trnavčania odpáliť aj priamo na Trojičnom námestí vo štvrtok 23. decembra, ako aj na Štedrý deň.

Ulož ako PDF
Napísal 23. decembra 2010 2:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.