reklama

Bezplatné wifi pripojenie do internetu v centre sprevádzajú technické problémy

Bezdrôtový wifi internet môžu využívať užívatelia mobilných telefónov či notebookov v centre Trnavy už od mája 2008. Podľa oficiálnej mapy pokrytia signál by ste mali zachytiť na Trojičnom námestí a časti pešej zóny od radnice po Trhovú ulicu. Mestským wifi signálom je pokrytý aj areál amfiteátra. Bohužiaľ, ako sme sa aj sami presvedčili, táto služba stále nedosahuje potrebnú kvalitu.
Svedčia o tom aj skúsenosti viacerých čitateľov portálu trnava-live.sk.

Propagačná tabuľka wifi siete pri mestskej veži

„Deklarovaná ‚Free Wifi Zone‘ v centre mesta je v katastrofálnom stave. Pravidelne sa pokúšam pripojiť počas pobytu na námestí alebo Hlavnej ulici. Z mojich skúseností vyplýva, že táto služba má časté výpadky a viac nefunguje ako funguje. Mám pocit, že sú to vyhodené peniaze mesta,“ napísal nám mail pán Radoslav z Trnavy.

Nálepka s logom WiFi Free Zone na konci pešej zóny pri Evanjelickom dome a tabuľka v Mestskom amfiteátri

Skúsenosti Juraja, študenta UCM, sú podobné. Ako uvádza, „hlavne v lete som sa viacráz pokúšal pripojiť na mestskú wifi sieť. Niekedy sa mi to aj podarilo, rýchlosť prijímania dát bola na slušnej úrovni. Ale často mi pripojenie z ničoho nič vypadlo, alebo som sa nedokázal pripojiť vôbec. Od istého času radšej volím istotu a zašijem sa do niektorého z podnikov, kde wifi funguje spoľahlivo. Len nechápem, načo mesto investovalo do tejto technológie peniaze a zbytočne pletie ľudí oznamovacími tabuľkami o zóne s wifi zadarmo, keď im to stále padá”.

A ako dopadol náš dnešný test bezplatného pripojenia do mestskej siete? Biedne.
Krátko po jedenástej hodine sme sa bezproblémov pripojili v priestoroch Mestského amfiteátra. Asi o dvadsať minút neskôr sme testovali mestskú bezplatnú sieť na Trojičnom námestí a Hlavnej ulici. Bohužiaľ, neboli sme úspešní.
Aj napriek tomu, že mobilný telefón mestskú wifi sieť na námestí bez problémov zaregistroval, pripojenie sa neuskutočnilo. Namiesto prihlasovacieho formulára telefón len stroho oznamoval: „Nie je možné sa pripojiť k sieti free_tt-it&mestotrnava_tn1”. To isté sa zopakovalo aj na Hlavnej ulici. Tu nefungovala sieť nazvaná „free_tt-it&mestotrnava_tn2”.

Aj napriek signálu sme sa na Trojičnom námestí do siete nedostali

Prevádzkovateľom bezdrôtového interenetu je spoločnosť TT-IT, s.r.o. Jej stopercentným vlastníkom je mesto Trnava. Konateľ spoločnosti Mgr. Rastislav Mráz si problém s nespoľahlivým pripojením, ktoré má prioritne slúžiť obyvateľom a návštevníkom mesta, uvedomuje.
Problém vzniká pre nespoľahlivosť technických zariadení. Hoci signál nepretržite monitorujeme, prostredníctvom bežného monitoringu nedokážeme reálne zistiť, či internet aj skutočne ‚tečie‘. Hľadáme spôsob, aby boli v budúcnosti zariadenia spoľahlivejšie a plne funkčné,” uviedol R. Mráz.
Novozvolený primátor mesta Vladimír Butko vo svojom volebnom programe sľuboval rozširovanie wifi zón aj na trnavské sídliská. Šéf spoločnosti TT-IT preto verí, že mesto v budúcnosti prejaví ochotu v tejto oblasti investovať potrebné finančné prostriedky.

FOTO: Prihlasovacia obrazovka do mestského internetu sa nám objavila iba v amfiteátri

Prístup na internet je limitovaný na 60 minút. Medzi dvomi prihláseniami sa k sieti je nutná prestávka minimálne 30 minút

MAPKA POKRYTIA
(zdroj: mesto Trnava)


Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2011 17:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bezplatné wifi pripojenie do internetu v centre sprevádzajú technické problémy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.