reklama

Spečatili spoluprácu pre rozvoj Baťovho kanála

V Brne vo štvrtok 13. januára 2011 oficiálne otvorili veľtrh cestovného ruchu Regiontour i veľtrh cestovateľských filmov a fotografií Go kamera. O slávnostné prestrihnutie pásky sa postarali český minister pre miestny rozvoj Kamil Jankovský, štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek, predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, hajtman Juhomoravského kraja Michal Hašek, primátor Brna Roman Onderka a generálny riaditeľ spoločnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Trnavský župan Tibor Mikuš (vľavo) podpisuje zmluvu o spolupráci pri rozvoji Baťovho kanála

Foto: Daniel Mitas

O štvordňové podujatie prejavuje každoročne veľký záujem odborná i laická verejnosť. V Brne sa predstavujú firmy z 21 krajín, mnohé predviedli skutočne originálne expozície. Organizátori očakávajú, že veľtrhy prilákajú viac ako 30 tisíc návštevníkov. Hlavnými témami boli tentoraz gastronómia, ľudové remeslá a folklór.

Počas prvého dňa programu prišlo na rad aj spečatenie spolupráce pre rozvoj Baťovho kanálu. Ide o známu vodnú cestu, vyhľadávanú turistami. Spolu s predsedom združenia samosprávnych krajov SK 8 Tiborom Mikušom podpisovali dokumenty bratislavský župan Pavol Frešo, trenčiansky župan Pavol Sedláček, žilinský župan Juraj Blanár, juhomoravský hajtman Michal Hašek, olomoucký hajtman Martin Tesařík, zlínsky hajtman Stanislav Mišák a moravsko-sliezsky hajtman Jaroslav Palas. Baťov kanál má dĺžku 53 km a vedie od českých Otrokovíc po slovenskú Skalicu, niektoré úseky vedú riekou Morava. „Keď sa spoja sily krajov, tak sa vložené prostriedky koncentrujú a prinesú ďaleko väčší efekt,“ poznamenal zlínsky hajtman Stanislav Mišák.

Ivan Krajčovič
oddelenie komunikácie s verejnosťou
Trnavský samosprávny krajUlož ako PDF
Napísal 16. januára 2011 23:01. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.