reklama

Rekonštrukcia Apolla je v záverečnej fáze. Z hotela bude obchodno-administratívne centrum

Kompletná rekonštrukcia bývalého hotela Apollo je v záverečnej fáze. Z približne dva roky nevyužívaného trojhviezdičkového hotela na Štefánikovej ulici sa stane po ukončení stavebných prác a kolaudácii obchodno-administratívne centrum. Medzi Trnavčanmi zaužívaný názov Apollo budove zostane. Otvorenie zrenovovaného objektu je naplánované na 1. marca 2011.

„Zámerom rekonštrukcie bolo zmeniť funkcionalitu budovy z hotela na polyfunkciu. Majiteľ objektu si uvedomil, že prevádzkovanie hotela už nemá v súčasnosti opodstatnenie, a preto sa rozhodol budovu kompletne zrenovovať,“ hovorí zástupca majiteľa Tomáš Horváth.
Podľa jeho slov počas rekonštrukcie došlo v interiéroch budovy k totálnej prestavbe. „Na svojom mieste zostali prakticky len obvodové múry, interiér je postavený úplne nanovo,“ poznamenal.

Budova Apollo je tesne pred dokončením. V exteriéri ešte pribudne obklad a svetelný názov

Na prízemí a prvom poschodí budú obchodné prevádzky, ďalšie tri poschodia obsadia kancelárie. Z celkovej podlahovej plochy približne 1400 metrov štvorcových patrí 420 m² obchodným prevádzkam a 450 m² administratíve. Na každom poschodí nájdeme aj sociálne zázemie, nájomcom kancelárií budú k dispozícii menšie kuchynky.

„Návrh interiéru Apolla z dielne architekta Ladislava Struhára sa bude uchádzať o ocenenia na architektonických súťažiach. Ide o originálne dielo, ktoré si iste vyslúži uznanie odbornej aj laickej verejnosti. Schodiská zo skla, špeciálne technológie osvetlenia, presklený výťah a mnohé originálne architektonické prvky iste pritiahnu pozornosť návštevníkov centra. Už pri vstupe do Apolla zaujme obrovské akvárium s objemom tritisíc litrov. K zásadnej zmene sme pristúpili aj v priestore bývalej hotelovej reštaurácie, kde pribudli nové podlažia,“ priblížil výsledok rekonštrukcie Tomáš Horváth.

V rámci investície vo výške približne 1,5 milióna eur boli v Apolle zavedené aj najmodernešie technológie pre zvýšenie pohodlia nájomcov a návštevníkov. Vstupové čipové karty, elektronický požiarny systém, kamerové zabezpečenie objektu, optický internet či vykurovanie a chladenie cez systém tepelného čerpadla vyplnia vysoký štandard, ktorý majiteľ budovy poskytne svojim klientom.

Exteriéry budovy nasvietime pomocou najmodernejšej LED technológie, okoloidúcich iste zaujme aj špeciálny svietiaci nápis Apollo na fasáde budovy,“ doplnil zástupca majiteľa.

Rekonštrukcia Apolla začala v júni 2010, ukončená bude na konci februára 2011.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2011 21:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekonštrukcia Apolla je v záverečnej fáze. Z hotela bude obchodno-administratívne centrum”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.