reklama

Aj trnavskí dovolenkári znervózneli kvôli nepokojom v Egypte

Desiatky klientov cestovných kancelárií, ktorí už majú zakúpené letné dovolenkové pobyty do Egypta, začali pre nestabilnú politickú situáciu komunikovať s pracovníkmi cestovných agentúr a kancelárií.

„Denne k nám príde viacero klientov, ktorí si už kúpili dovolenku v Egypte a pýtajú sa, čo majú robiť. V súčasnosti cestovné kancelárie aj klienti zvolili vyčkávaciu taktiku a čakajú na ďalší vývoj,“ hodnotí Martin Viskupič z trnavskej cestovnej agentúry PRIMATOUR.
Viskupič tvrdí, že s rušením dovolenkových pobytov v Egypte či Tunisku sa zatiaľ u nich v agentúre nestretli. „Myslím si, že teraz je najlepšie počkať, ako sa situácia dopadne. Reagovať sa dá aj neskôr.“

Ilustračné foto: zastavki.com

Ak by nepokoje v dovolenkových destináciách neutíchali, cestovné kancelárie ponúknu svojim klientom výmenu pobytu do inej destinácie, prípadne vrátenie peňazí.

„V súčasnosti nemáme v Egypte žiadneho klienta. Odhadujem, že v tomto období sa v krajine môže nachádzať približne 50 slovenských turistov. Najviac zákazníkov sa chodí informovať práve na Egypt, ale boli tu aj klienti s otázkami okolo situácie v Tunisku,“ pripomenul M. Viskupič.

Ministerstvo zahraničných vecí SR cestovať do Egypta v týchto dňoch neodporúča. Cestovná kamcelária Medina Tours podľa portálu sme.sk už zrušila dva dovolenkové termíny – 5. a 12. februára, CK Kartágo aj Satur rušia pobyty až do 12. februára.

Svetové agentúry prinášajú informácie o chaose na káhirskom letisku. Tisíce turistov sa z obavy o svoju bezpečnosť chcú dostať čo najskôr domov, odbavovanie letov však viazne. Asi pätnásť krajín vyslalo pre svojich dovolenkujúcich občanov špeciálne lety určené  na odvoz turistov.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2011 17:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.