reklama

Noví ľudia chcú preniesť svoje pohľady a názory aj do fungovania mestských firiem

Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava na svojom prvom riadnom zasadnutí odhlasovali výmeny zástupcov mesta v štatutárnych a kontrolných orgánoch firiem s majetkovou účasťou mesta. Členovia dozorných rád v takýchto firmách podľa slov primátora Butka často nepoberajú žiadne odmeny.

„Väčšina z tých funkcií bola doteraz neplatená, a predpokladám, že to tak aj zostane. Ale netvrdím, že všetko musí zostať tak ako bolo,“ poznamenal Butko. Výmeny podľa slov primátora súviseli s príchodom nových poslancov mestského zastupiteľstva, čomu prirodzene má zodpovedať aj obsadenie týchto funkcií.

Novozvolení zástupcovia vo firmách s majetkovou účasťou mesta sa budú zoznamovať s ich činnosťou. V budúcnosti nemožno vylúčiť ďalšie personálne zmeny.

Jedným trojice konateľom firmy .A.S.A., v ktorej má mesto 50% podiel, bude B. Stanko. Vo funkcii nahradí bývalého zástupcu primátora E. Čechoviča

V spoločnosti TT-IT, s.r.o., ktorej 100-percentným vlastníkom je mesto Trnava, pribudne druhý konateľ. K Rastislavovi Mrázovi, ktorý túto pozíciu zastáva od založenia firmy v roku 2008, pribudne na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva Juraj Trokan. Ide o syna známeho trnavského právnika.
„Napĺňame znenie zakladacej listiny tejto spoločnosti, kde je napísané, že TT-IT má dvoch konateľov. Doteraz bolo obsadené len jedno miesto konateľa,“ vysvetlil primátor Vladimír Butko dôvod obsadenia druhej konateľskej stoličky.
Podľa slov viceprimátora Bystríka Stanka vo fungovaní a pôsobení TT-IT by mali nastať isté zmeny. „Máme záujem, aby táto spoločnosť pôsobila možno viac komerčnejším smerom a dokázala sa na svoju činnosť zarobiť,“ načrtol Stanko.

Zástupkyňa primátora a členka dozornej rady spoločnosti Kvetoslava Tibenská poznamenala, že noví ľudia vo vedení mesta sa budú chcieť bližšie zoznámiť s fungovaním TT-IT.
Máme nejaké predstavy a názory.  V blízkom čase zhodnotíme, ako by sa dala jej činnosť zracionalizovať, prípadne skomercionalizovať, aby TT-IT dokázala získať peniaze aj z iného zdroja ako je mestský rozpočet,“ doplnila K. Tibenská.
TT-IT, s.r.o., poskytuje služby v oblasti komunikačných technológií najmä mestu Trnava, mestskej polícii, školám a ďalším mestským organizáciám. V roku 2011 zaplatí mesto za služby a chod spoločnosti zo svojho rozpočtu 600-tisíc eur.

Vladimír Butko sa chce v otázke fungovania mestských firiem spoliehať na činnosť dozorných rád. Toto pravidlo platí to aj o spoločnosti TT-Komfort, s.r.o., v ktorej má mesto 50-percentný podiel. V dozornej rade firmy vymenili Eduarda Čechoviča a Janu Tomašovičovú poslanci koalície SMER, HZDS, HZD, ND Peter Benčat a Augustín Hambálek.
„Prichádzajú noví ľudia, možno s novým a iným pohľadom. Nemyslím si, že je dôvod na revolučné pohyby a nič také sa ani nedeje,“ zdôraznil trnavský primátor.

„Vieme o tom, že v minulosti sa na spoločnosť TT-Komfort vyslovovali nejaké tie sťažnosti. Ale zdôrazňujem, že nechceme niekoho alebo niečo posudzovať skôr, ako sa zoznámime s reálnou situáciou a podmienkami v ktorejkoľvek mestskej firme. Potrebujeme v prvom rade čas,“ vysvetlil viceprimátor Stanko.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2011 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Noví ľudia chcú preniesť svoje pohľady a názory aj do fungovania mestských firiem”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.