reklama

Nacionalisti chcú v Trnave vlastného primátora. Za svoje činy má „ručiť vlastnou hlavou“

Sobotný pochod približne stovky radikálov Trnavou má dohru. Nacionalisti sú nahnevaní na primátora a mesto.

Urazilo ich, že im bolo počas „prechádzky“ mestom a na Coburgovu ulicu „bránené v slobodnom pohybe“.

Organizácia Vzdor v reakcii na víkendové udalosti vyhlásila petíciu „Za radikálnu zmenu v Trnave, za spravodlivé a prosperujúce Slovensko a podporu kandidatúry nezávislého kandidáta na primátora mesta Trnava“.

radikali-trnava
Pochod nacionalistov Trnavou

Konkrétne meno kandidáta na primátora zatiaľ nie je známe. Petícia však obsahuje záväzný text, ktorým sa má prípadný úspešný uchádzač o primátorské kreslo v novembrových voľbách riadiť.

V prípade zvolenia za primátora, z dôvodu ukážky novej politickej morálky sa vyššie uvedený kandidát zaväzuje, že z primátorského platu odovzdá väčšiu časť financií na podporu národných aktivistov a charitatívne účely v Trnave. Zvolený primátor si môže z platu ponechať len sumu predstavujúcu výšku aktuálnej priemernej mzdy v SR. O využití finančných prostriedkov určených na charitatívne účely rozhodne zvolaný občiansky snem tvorený obyvateľmi mesta Trnava.

Radikál Marián Magát z organizácie Vzdor sa chýb ani korupcie vlastného primátora neobáva.

Zradu vo vlastných radoch nebudeme tolerovať. Verte mi, nájdeme spôsob, aby sme takého človeka čo najprísnejšie potrestali. Náš kandidát bude za svoje činy ručiť vlastnou hlavou,“ vyhlásil.

Nacionalistom v snahe vpochodovať na Coburgovu ulicu zabránili policajní ťažkoodenci.

Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Trnave Márie Linkešovej “polícia využila oprávnenie v zmysle zákona, ktoré zakazuje vstup na určené miesto, a to z dôvodu ochrany zdravia, práv a slobôd iných občanov a udržanie verejného poriadku“.

Viac o pochode radikálov sme priniesli v tomto článku.

Diskusia k článku bola ukončená.

VIDEO: Protest radikálov v Trnave, 12. apríl 2014

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2014 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nacionalisti chcú v Trnave vlastného primátora. Za svoje činy má „ručiť vlastnou hlavou“”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.